FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Haziran 2019 1137 Görüntüleme

MUT ENGELLİLER ATÖLYESİNİ YİNE SU BASTI

Mut’a şiddetli yağmur yağdı, Mut Engelliler Umut Derneği’ni yine su bastı.

Mut’ta her şiddetli yağmur yağışında sular altında kalan ve atölye ürünleri her defasında zarar gören Mut Engelliler Umut Derneği çalışma atölyesini yine su bastı.
Mut Karacaoğlan Çınaraltı Parkı girişinde bulunan Mut Engelliler Umut Derneği çalışma atölyesi her yağmur yağışında sular altında kalıyor. Yağmur yağışını korkulu gözlerle izleyen engelliler bu soruna mutlaka bir çözüm bulunmasını bekliyorlar.
Bu önemli sorun ile ilgili düşüncelerini aldığımız Mut Engelliler Umut Derneği Başkanı Emine Ünal Çopur, “Bu yıl üçüncü defa sular altında kaldık. Ürettiğimiz ürünler zarar görüyor, emeklerimiz boşa gidiyor. Bu soruna mutlaka çözüm bulunmasını bekliyoruz. Gelip bakanlar tarafından rögarın önü yıkılmış, yapılması gerekiyor, deniyor. Geçmişte sıcak asfalt dökülürken akım bizden tarafa verilmiş o yüzden bütün sular sel halinde bize geliyor ve atölyemiz sular altında kalıyor. Sorumluluk alıp ilgilenecek bir yetkili bulamıyoruz. Artık Karayolları mı olur, Mersin Büyükşehir Belediyesi mi, yoksa Mut Belediyesi mi olur, kim sorumluluk alacaksa sorunumuza bir an evvel el atmasını ivedilikle bekliyoruz” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com