FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 14 Mart 2023 91 Görüntüleme

Mut İdman Yurdu krizden çıkış yolu arıyor

Mersin Süper Amatör Lig’de (SAL) play-off oynamaya hak kazanan ilçemiz takımı Mut İdman Yurdu Belediyespor’un (MİY) yeni başkanı, kulüpte daha önce de başkanlık yapmış olan Mustafa Keskin Çavuşoğlu oldu.
Mut İdman Yurdu, Mersin SAL B grubunu 39 puanla lider tamamlayarak, hedef koyduğu Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkmak için play-off oynamaya hak kazanmıştı. Play-off maçları öncesi MİY’de, maddi destek bulunamadığı gerekçesiyle Mustafa Genç başkanlığındaki yönetim kurulu olağanüstü kongre kararı almıştı. Ancak 23 Ocak ve 2 Şubat’ta yapılması gereken kongrede yönetime talipli çıkmadı. Öte yandan olağanüstü kongre kararının ardından takımın teknik sorumlusu Rıfat Avcu’da istifa etmiş ve bazı futbolcular da takımdan ayrılmıştı. Yaşanan krizin ardından, MİY, krizden çıkış yolunu, kulüpte daha önce de başkanlık yapmış olan Mustafa Keskin Çavuşoğlu’nu başkanlığa getirerek buldu.
Her ne kadar “artık ben yokum” dese de, takımın içinde bulunduğu duruma kayıtsız kalamayan Mustafa Keskin Çavuşoğlu, kulüp başkanlığını kabul ederek takımın umudu oldu.

“MİY’i yokoluşa terkedemezdik.”

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan MİY Kulüp Başkanı Mustafa Keskin, “Sevgili Mut İdman Yurdu Sevdalıları, Kulübümüzün içinde bulunduğu durum hepimizin malumu. Hepinizin bildiği gibi İki defa kongre kararı alındı fakat yeni bir yönetim teşekkül etmedi. Bütün bu gelişmelerin akabinde Dernekler kanununda öğrendik ki kulübümüz istifa sürecinin sonunda tamamen kapatılacak. Yani Kayyum Atama süreci diye bir konunun olmadığının bilgisini aldık. Mazimizden atimize taşıyacağımız Şehrimizin arması, Sevdamız Mut İdmanyurdunu böyle bir yokoluşa terkedemezdik.” dedi.

“Belki pahalı, güçlü bir takım kuramayacağız; ama gerekli mücadeleyi vereceğiz.”

MİY Başkanı Çavuşoğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Takımımız için bu güne kadar maddi manevi hiç bir desteği esirgemeyen Sayın Belediye Başkanım Volkan Şeker ile yaptığım görüşmemiz neticesinde ilçemizin değeri bu ulu çınarı yaşatmak için yeniden elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Takımı gruptan lider çıkaran, hepsi abim kardeşim olan önceki yönetime vermiş oldukları emekler için teşekkür ediyorum. Belki pahalı, güçlü bir takım kuramayacaz; ama 1954’de kurulmuş ve her yıl sıkıntılı günler yaşamış bir kulübümüzü de bu şekilde kendi kaderine bırakamazdık. Siz değerli Mut İdman Yurdu sevdalılarının dün olduğu gibi bugünde bize destek vereceğini ve armamızı birlikte yaşatacağımıza yürekten inanıyorum. Mut İdman Yurdu için gözünü kırpmadan güzel bir haber bekleyen Mutlu Şeytanlar başta olmak üzere tüm taraftarlarımız bilsin ki; kah kazanacağız kah kaybedeceğiz, belki Şampiyon olacağız, belki olamayacağız. Ama gerekli mücadeleyi sahada verip sevdamızı yaşatacağız. Mut İdman Yurdumuzu yaşatmak yolunda yılmayacağız. Çalışacağız ve başaracağız.”
Mustafa Keskin Çavuşoğlu’nun göreve gelmesinin ardından teknik sorumlu arayışları devam ederken; takımdan ayrılan bazı oyuncular geri dönerken, bazı yeni katılımlar da gerçekleşiyor. Öte yandan bazı takımlar da, zorluklar içerisindeki MİY’e, futbolcu verme konusunda yardımcı olacaklarını belirterek, çok güzel bir dayanışma örneği sergilediler.

Tema Tasarım | Osgaka.com