FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 24 Ekim 2018 1031 Görüntüleme

MUT ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN SEMİNER VE OKUMA ETKİNLİĞİ

Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanlığı, Yazar – Şair İsmail Sağır’ı ocak binasında ağırladı. Yazar İsmail Sağır, ocaktaki gençlere, “Kitap Okumanın Önemi ve Yazmanın Önemi” ile ilgili seminer verip, gençleri bilgilendirdi. Verimli gerçekleşen program, gençler tarafından ilgi ile takip edildi.
Mut Belediyesi öncülüğünde Çınaraltı Parkında gerçekleşen 1. Kitap Fuarında stant açan Eğitimci -Yazar İsmail Sağır’ın Güldürü Okulu, Sıdıka, Düş+ün, Kutlu Davet gibi kitapları bulunmaktadır.
Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanı Soner KIR, “Eli kalem tutan gençliğin yetiştirilmesi hususunda kitap okumanın önemini biliyoruz ve gençliğimizi bu doğrultuda yetiştirmek istiyoruz. Bugünkü seminer talebimizi kırmayarak, gençlerimizle bir araya gelen Yazarımız İsmail Sağır Bey’e teşekkür ediyorum. Okuyan nesiller ve bilgiyle zırhlanan gençlik için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mut Ülkü Ocakları, Karacaoğlan Çınaraltı Parkında okuma etkinliği gerçekleştirdi.
Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanı Soner KIR, “Mut Ülkü Ocakları olarak, Türk Gençliğinin Kılavuzu Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey’in, ‘Çevrilen her kitap sayfası bizleri Turan’a bir adım daha yaklaştırır. Türk gençliğini ‘Perşembe Okumalarında’ kütüphanelere davet ediyorum’ sözlerinin ışığında ilçe merkezindeki Çınaraltı Parkında okuma etkinliği gerçekleştirdik. Yarım saat süren okuma etkinliği parktaki vatandaşların ilgisini çekti. Gayemiz Ülkücü Türk Gençliğinin bilen, bilgilendiren, düşünen, düşündüren ve ülkülerini içselleştiren bireyler olmasını sağlamaktır. Etkinliğimizin amacı hem Genel Başkanımızın kitap okumanın önemi konusundaki çağrısını uygulamak, hem de gençlerimizde kitabı sevdirme ve hayatlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamaktır. Malum son yıllarda insanlarımız özellikle de gençlerimiz iletişim ve haberleşme teknolojisinin esiri olma noktasında ilerlemektedirler. Ülkücü Türk Gençliğinin bu noktada farkındalık yaratma zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. İlk ayeti kerimede de emredildiği üzere okumak çok önemlidir. Okumak insanların hem bireysel gelişimlerinde hem de kültür düzeylerinin artırılmasında önemli bir faktördür. Bizler bilen, bilgilendiren, düşünen, düşündüren ve ülkülerini içselleştirmiş gençler yetiştirmenin sorumluluğunu taşıyoruz ve taşımalıyız. Bu nedenle Genel Başkanımızın her konudaki çağrısı gibi ‘Kitap Okuma’ konusundaki çağrısını da önemsiyor ve gençlerimizi bu ortamlara teşvik etmek istiyoruz. Var Olsun Türk Gençliği, Yaşasın Ülkü Ocakları” dedi.
HABER: ALİ ÇAĞLAR

Tema Tasarım | Osgaka.com