FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 12 Şubat 2019 985 Görüntüleme

MUT’TA, 11 YERDE HEYELAN

Mut’ta aşırı yağış nedeniyle ilçeye bağlı 11 mahalle yolunda heyelan nedeniyle yollar ulaşıma kapandı. 2 evde göçük sebebiyle kullanılamaz hale gelirken can kaybı yaşanmadı.
Şehir merkezinde bulunan Kale ve Güllük Mahallelerinde evlerin bir bölümünde meydana gelen göçük sebebiyle evler kullanılamaz hale gelirken can kaybı olmadığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, 1 hafta boyunca süren aşırı yağış nedeniyle Mut’a bağlı Selamlı, Kadıköy, Esençay, Narlı, Çatalharman, Hamam, Evren, Ballı, Yukarı Köselerli, Mucuk ve Aşağı Köselerli mahallelerindeki karayolunda heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle bazı yollar kapanırken bazıları ise kullanılamaz hale geldi. Kale ve Güllük Mahallelerinde ise evin bir bölümünün kayarak yıkılması sonucu evler kullanılamaz hale gelirken can kaybı olmadığı bildirildi.
Mersin Büyükşehir Mut Koordinasyon Müdürü Ferruh Baş, “Aşırı yağışlardan dolayı İlçemize bağlı Selamlı, Kadıköy, Esençay, Narlı, Çatalharman, Hamam, Evren, Ballı, Yukarı Köselerli, Mucuk ve Aşağı Köselerli mahalleleri yollarında heyelandan dolayı kaymalar ve göçükler meydana gelmiş olup, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut ekiplerince anında ilk müdahaleler yapılmış yollarda gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Hava şartları ve imkanlar dahilinde çalışmalar hızlı bir şekilde yapılacaktır. Bu yolları kullanan vatandaşlarımızın dikkatli olması önemle duyurulur. Vatandaşların mağdur olmaması için personeliyle birlikte gerekli tüm önlemler alındı” dedi.
Selamlı Mahalle Muhtarı Eyüp Tanyeri, “1 haftadır yağan yağmurlardan dolayı yolumuz heyelan olması sebebiyle kapalıdır. Buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Yetkililerin duymasını istiyoruz. Şu an bir hastamız olsa Mahallemizden Mut Devlet Hastanesine 5 kilometre, merkezden gidecek olursak yaklaşık 25–30 kilometre mesafe olduğundan dolayı buranın hem Ermenek yolu hemde Karaman yoluna bağlantısı olup ulaşım konusunda kısa yoldur. Buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz” dedi.
Yolun derelerden gelen sularla kaplayıp bahçesinin sular altında kaldığını ifade eden bir bahçe sahibi kadın, “Bahçem sular altında kaldı kurumaya terk edilmiş durumda. Bu yola bir boru döşeyip önlem alınmadı” diye feryat etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com