FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Mayıs 2024 26 Görüntüleme

MUT’TA 19 MAYIS KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, yurt çapında olduğu gibi ilçemiz Mut’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
19 Mayıs’ın 105. Yılı nedeniyle ilçemizde düzenlenen etkinlikler, Atatürk Anıtında düzenlenen törenle başladı. Atatürk Bulvarı üzerinde düzenlenen törende, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. İlçe protokolü, öğrenciler ve yurttaşların katıldığı buradaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona ererken; Kaymakamlık önünden başlayarak Atatürk Bulvarı üzerinden Yazalanı Mahallesindeki Mut Gençlik Merkezi’ne kadar Gençlik Yürüyüşü yapıldı.
Mut Gençlik Merkezi’nde devam eden bayram kutlamalarına, Mut Kaymakamı İhsan Ayrancı, Mut Belediye Başkan Vekili Ali Tekin, Mut Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Senemli, Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, İlçe Tarın ve Orman Müdürü Ekrem Bayır, İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Kadir Koç, Mut Meslek Yüksekokulu Müdürü Kasım Pınar, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ve yurttaşlar katıldı. kutlamalarında, gençler tarafından günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu. Güreş gösterileriyle devam eden programda, müzik grubu tarafından mini bir konser verildi. Program, sportif faaliyetlerde dereceye girenlere kupa ve madalya verilmesiyle son buldu.
19 Mayıs etkinlikleri kapsamında ayrıca, Mut Olimpiyat Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Karacaoğlan Çınaraltı Parkından başlayan 19 Mayıs Gençlik Haftası Bisiklet Turu gerçekleştirildi.

İlginizi çekebilir

ATA’MIZI ANDIK

ATA’MIZI ANDIK

Tema Tasarım | Osgaka.com