FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 22 Şubat 2024 54 Görüntüleme

MUT’TA MECLİS LİSTELERİ BELLİ OLDU

31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetimler Seçimlerinde, partiler, kesin olmayan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyelikleri listelerini Seçim Kurullarına teslim etti. İlçemiz Mut’ta da seçime girecek partiler, listelerini İlçe Seçim Kurullarına iletti. Listeler, evrakların incelenmesi, yapılacak itirazların değerlendirilmesi ve partilerin varsa yapacağı değişikliklerin ardından önümüzdeki günlerde kesinleşecek.
Edinebildiğimiz bilgilere göre, Mut’ta partilerin İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettiği listelerde şu isimler yer aldı:

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) LİSTESİ: (CUMHUR İTTİFAKI = MHP + AK PARTİ)
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Volkan Şeker.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Emin Göktuğ Aydın, Soner Solak, Yusuf Maksudi Duman, Hatice Kuzu, Osman Çivit, Ali Kemal Tufan, Mustafa Keskin, İbrahim Özkan, Ahmet Özdemir, Abdurrahman Tepe, Adem Büyükkırıt, Ramazan Kalle, Mustafa Küçükkesikbaş, Emel Ata, Ahmet Fatih Uçar, Yusuf Yılmaz, Halil Söylemez, Raşit Avcı, Halit Şahin, Nazmi Bacaksız, İbrahim Yeşil, Müge Yerlikaya.
Kontenjan: Ahmet Çetin, Hasan Gül, D. Ali Çetin.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) LİSTESİ:
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Gülsüm Kevser Mut.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Hikmet Küçük, Mehmet Doğan, İlhan Alagöz, Ziynet Yıldız, Vergi Çam, Mustafa Keskin, Tuncay Uysal, Habip Baytar, Turkut Koç, Ceren Tengiz, Ali Ataş, Ümmü Işık, Süleyman Gümüş, Nazmiye Özgür, Ahmet Köse, Eylem Kocabıyık, Musa Gezer, Ayşe Şimşek, İrfan Arıcı, Mehmet Tufan Gezer, Mehmet Koç, Ali Orhan.
Kontenjan: Süleyman Ş. Tunca, Doğuş Gözen Yasal,Hatice Küpra Ak.

İYİ PARTİ LİSTESİ:
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Murat Orhan.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Akın Çelik, Serkan Susan, Yücel Ak, Ali Tekin, Nail Sazak, Zekeriyya Doğan, Ekrem Çopur, İbrahim Demir, Ali Tütün, Ahmet Emdirme, Erol Aslan, Abdullah Ünan, Mustafa Koca, Özlem Özgün, Bilal Çeşme, Ramazan Çek, Mustafa Sinan, Şuayip Yılmaz, Burak Uzar, Özlem Ünal, İbrahim Çavdar, Nuri Toprak .
Kontenjan: Hüseyin Kaçar, Bünyamin Tarsuslu, Onur Aydın.

DEMOKRASİ VE ATILIM PARTİSİ (DEVA) LİSTESİ:
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Fatma Çelik Kovan.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Turgay Özdemir, Şadiye Poyraz, Mustafa Çelik, Ayşe Ezgi Ekinci, Abdurrahman Çınar, Ali Sofracı, Sultan Orhan, Ahmet Taş, Ayşe Büyükçevik, Ahmet Doğan.
Kontenjan: Derya Uca, Nuray Mekan, Mustafa Özay.

MEMLEKET PARTİSİ LİSTESİ:
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Fikret Çayır.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Musa Aydınoğlu, Bekir Güler, Kerime Çelik, Musa Teke, Doğan Keskin, Ramazan Güdür, Abdullah Küçük, Sedat Gezer, Mehmet Ali Yastıbaş, Mustafa Kuzu, Ali Kafalı, Mehmet Babacan, Ali Boz.

SAADET PARTİSİ (SP) LİSTESİ:
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Ahmet Kara.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Mücahit Çetin, Gaffar Özer, Halid Kılınç, Habip Pehlivan, Elif Fatma Yıldız, Ahmet Güven, Yaşar Şan, Mesut Demir, Adem Çakır, Mehmet Emin Keskin, Mustafa Eser, Fatma Çetinkaya, Veysel Demir, Gülsüm Kaya, Adem Şahin.
Kontenjan: Ahmet Selbi, Durmuş Uysal, Yunus Yıldırım.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ (BTP) LİSTESİ:
Mut Belediye Başkan Adaylığı: Durmuş Kumru.
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: Metin Taşkıran.

ZAFER PARTİSİ LİSTESİ:
Mut Belediye Meclis Üyeliği Adayları: İbrahim Bozkurt, Yusuf Yıldız, Süleyman Dönmez.

Tema Tasarım | Osgaka.com