FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 29 Şubat 2024 55 Görüntüleme

Mut’ta Mersin Turizm Fuarı toplantısı

Mersin Üniversitesi (MEÜ) önderliğinde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Mersin Turizm Fuarı nedeniyle ilçemiz Mut’ta tanıtım toplantısı düzenlendi.
Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Mut Kaymakamı İhsan Ayrancı, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, Mut Meslek Yüksekokulu Müdürü Kasım Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Sezer ve daire amirleri katıldı
Toplantının açılışında konuşan ilçe Kaymakamı İhsan Ayrancı bölgenin yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Turizm bilindiği gibi bacasız turizm olarak adlandırılmaktadır. Bölgemizin Turizm alanında sıçrama potansiyeli var. Bölge doğal güzellikler ve arkeolojik alanda eşsiz imkana sahip. Önemli olan bu potansiyeli uzun vadede kalıcı hale getirmek” dedi.
MEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Ahmet Atasoy da, fuarın kente büyük bir katkı sağlayacağını söyledi. Atasoy, “Mersin coğrafi potansiyeli yüksek olan bir ilimiz ama hakkettiği yerde değil. Bunu yapmak gerekiyor. Mut’ta şanslı yerler arasındadır. İlimizde bir turizm planlaması şarttır” diye konuştu.
Katılımcıların fuarla ilgili önerileri ile toplantı sona erdi.
Fuarın, 17- 19 Nisan tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Akdeniz Kültür Merkezi ve Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenleneceği belirtildi

Tema Tasarım | Osgaka.com