FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 29 Şubat 2024 148 Görüntüleme

MUT’TA SPORA SAHİP ÇIKAN YOK

Mut’ta neden spora sahip çıkılmıyor bir türlü aklım ermiyor.
Sporun anlamı nedir, insanları kaynaştırmak değil mi. Peki ilçemizi temsil eden Mut İdman Yurdu futbol takımı ne alemde. İnanın çıldırmamak elde değil. Şu an maçların sonuna gelindi. Playofa kaldı. Önünde kalan 1 maçı da kazanırsa lider olarak bitirecek inşallah. Gruptan çıkıp Bal grubuna yükselecek.
Lig sonuna gelindi tabi futbolcular bedava futbol oynamaz. Alacaklarını istiyorlar ödeme yapılmayınca şu an takımdan ayrılmak zorunda kalmışlar. Hatta lisanslarını bile alıp gideceklermiş.
Buradan önce yönetime sesleniyorum, madem bu takımı yönetemeyeceksiniz neden oradasınız.
İlçede öyle bir zengin esnaf var ki gözü hep para kazanmakta. Allah aşkına birde sporla ilgilenin olmaz mı. Aslında olur ama onların spora verdiği değer yok. Ama verecekleri yeri öyle biliyorlar ki hiç tereddüt etmeden ödeme yapıyorlar.
Mersin bölgesinde şu an dudak ısırtan bir takımlarımız var. Ligde birinci durumda 2 maç kalmış. Soruyorum yetkililer, parti başkanları, kurumlar ve esnaflar nerdesiniz, hiç mi spora yardım etmek içinizden gelmiyor. Spora bu kadar mı önem vermiyorsunuz. Yazıklar olsun.
Tabi diyeceksiniz ki para yok. Para kaynağı çok basit, ama bu takıma yardımcı olacaklar yok piyasada. Her kayısı sezonunda ilçemize ellinin üzerinde ihracatçı firma gelir. Haldeki komisyoncularda dahil ederseniz işte size gelir kaynağı. Her birinden nakit alsanız para kaynağının yarısından fazlasını toplamış olursunuz. Gelelim diğer gelirlere. Ticaret Odası, Ziraat Odası ve buna benzeyen odalar, dernekler, kooperatifler, kurum ve kuruluşlar ile esnaflardan toplanacak parada yekün teşkil eder. Diyeceksiniz ki vermiyorlar, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.
Yalnızca Belediyenin yardımıyla bu iş yürümez. Elinden geleni yapıyor. Sağ olsun Mut Belediye Başkanına.
Sizlere soruyorum elinizi cebinize atın her üyenizden aidat alırken 5 lira ek olarak alsanız bu takıma yinede büyük destek olur. Hiç mi içinizde spor sevgisi yok hiç mi içinizde spora karşı sevgi yok. Sizleri kınıyorum yazıklar olsun ama zamanı geçmiş değil haydin bakalım sizi göreve davet ediyorum.
Gelelim takımın haline. Öncelikle bu takımın bir üst gruplara çıkmasını istemeyen kim olursa olsun yazıklar olsun.
Yönetime buradan sesleniyorum yönetemeyeceğin takımın başına geçme. Takım yarı yolda bırakılmaz. Yeter artık bu seyirci bu Mut İdman Yurdu şeytan grubuna yazık.
Saygılar.

Tema Tasarım | Osgaka.com