FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Şubat 2024 38 Görüntüleme

Puccini’nin TOSCA Operası Mersin DOB Sahnesinde

Dünya sahnelerinde en çok sahnelenen opera eserlerinden olan Giacomono Puccini’nin Tosca operası, Ulu Önder Atatürk’ün en sevdiği opera olması özelliğini de taşıyor. Opera boyunca; Tosca ve Scarpia’da hayat bulan iyi-kötü arasındaki savaş, bu yüzden yaşanamayan büyük bir aşk, geri planda karmaşık bir siyasi ortam ve çok trajik bir son; kısacası hırs, aşk, nefret, ölüm, intikam, Tosca sahnesinde!
24 Şubat 2024 Cumartesi saat 20’de Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek eserin orkestra şefliğini Andrea Francesco Solinas yapacak. Eserin rejisörlüğünü Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (Mersin DOB) deneyimli başrejisörü Kenan Korbek yaparken, dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Aydan Çınar, ışık tasarımı ise Tarı Deniz imzası taşıyor. Eserin koro şefliğini Anıl Aydın üstlenirken çocuk korosunu ise bu temsile Reyhan Bezdüz hazırladı.
Eserde başlıca rollerde: Tosca’yı Sevinç Demirağ, Cavaradossi’yi Stevan Karanac, Scarpia’yi Cüneyt Ünsal, Angelotti’yi Hasan Berk, Sagrestano’yu Ufuk Kasar, Spoletta’yi Orhan Güllüler, Sciarrone’yi Serkan Sevinç, Carceriere’yi Hüsamettin Özçelik ve çoban’ı Verda Nisa Serin canlandırıyor.
Mersin DOB orkestrası, solist sanatçıları, koro ve çocuk korosu ile birlikte muhteşem görseli olan eserin biletleri Opera Gişesinden, www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com