FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 23 Şubat 2021 362 Görüntüleme

Yaban Hayvanları Unutulmadı

Kar yağışı altında kalan yaban hayvanları unutulmadı.
Mut’ta yüksek kesimlerde kar altında aç kalan yaban hayvanlarına, Doğa Koruma ve Milli Parklardan destek geldi.
Mut’un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı en çok yaban hayvanlarını etkilerken; Mut Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şefliğince, Kesteldağı Yaban Hayatı Geliştirme Sahalarında (YHGS) yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı.
Mut DKMP Şefliği, Kestel dağı YHGS’de yüksek kesimlerdeki yaban hayvanlarının olumsuz hava koşullarında besinleri bulmakta zorlanmaması için seferberlik başlattı.
Mut DKMP Şefliğine bağlı ekipler, Mut Kestel dağı YHGS’de pazar artığı, yem ve saman dağıttı. Ekipler tarafından yaban hayvanlarının beslenebilmesi için doğaya, bir günde yaklaşık bir tondan fazla yeşillik, yem ve saman bıraktı.
Hayvan sevgisinin içlerini ısıttığını belirten Mut DKMP Şefliği yetkilileri, “Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Soğuk hava, karlı hava, güneşli hava olması bizim için fark etmiyor. Biz soğuk havalarda da iyi havalarda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günde yaklaşık bir tonu geçkin saman, yem ve pazar artığı dağıtıyoruz. Bizler işimizi her zaman severek yapıyoruz. Hayvanlar da bizlerin birer parçası. Onların karnını doyurmak, bizleri mutlu ediyor. Hava soğuk yüksek kesimlerde üşüyoruz ama yaptığımız işten dolayı hayvanların karnını doyurduğumuz için bu sevgi içimizi ısıtıyor” dediler.
KAYNAK: HASAN ÇETİN

Tema Tasarım | Osgaka.com