FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Ekim 2019 1318 Görüntüleme

YEŞİLKÖY’DE İÇME SUYU ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mut’a bağlı Yeşilköy Mahallesinde gerçekleştirdiği içme suyu çalışmalarını tamamladı.
Yeşilköy Mahallesinin içme suyu ihtiyacı mahalle yakınında bulunan kaynaktan terfili olarak karşılanıyordu. Mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayan kaynağın, yaz aylarında azalıp, kuruması nedeniyle mahalleye yeterli içme suyu verilemiyordu. MESKİ ise gerçekleştirdiği içme suyu çalışması ile Yeşilköy Mahallesinin içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu.
Sorunun çözülmesi için mahalle yakınına MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından sondaj kuyusundan alınan içme suyu, yeni döşenen terfi ve isale hattı ile mahalleye ulaştırıldı. Çalışmalar kapsamında yapılan terfi merkezi, enerji nakil hattı yapılması ile birlikte mahalleyi kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşturdu.
MESKİ’den yapılan açıklamada, “Yeşilköy Mahallesinin içme suyu isale hattının yenilenmesi ile birlikte, mahalleye daha sağlıklı su dağılımı sağlanırken, mahallenin içme suyu sıkıntısı tamamen ortadan kaldırılmış olup kesintisiz olarak sağlıklı bir şekilde su verilmiştir” denildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com