FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 16 Ekim 2019 1110 Görüntüleme

Yıllarımıza Yardım Eli Projesi Hayata Geçti

Mut’ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, “Yıllarımıza Yardım Eli Projesi” hayata geçirildi. Proje ile ihtiyaç sahibi yaşlıların evinde temizlik yapılıp, günlük yemek ve ütü ihtiyaçları karşılanıyor.
Projeyle ilgili konuşan İlçe Kaymakamı Muammer Köken, sosyal devlet olmanın gereği olarak bir takım görev ve sorumlulukları olduğunu ifade ederek, “Bu sorumluluk bilinciyle ilçemizde bulunan yaşlı, kimsesiz, ihtiyaç sahibi, kendi ev işlerini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımıza kol kanat germek devlet olarak boynumuzun borcudur. Biz de bu amaçla, ‘Yıllarımıza yardım Eli Projesi’ni hayata geçirerek, kendi ev işini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın evinde bakım hizmetlerini yapıyoruz. Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımıza sahip çıkıyoruz. Günlük temizlik ve bakım ihtiyacını karşılayamayan, ekonomik yoksulluk içinde, sağlıksız bir ortamda yaşam mücadelesi veren yaşlılarımızın elinden tutuyoruz.”
Köken, proje kapsamında her gün 2 yaşlının evine hizmet götürüldüğünü, bu kapsamda 4 kişinin istihdam edildiğini aktardı.

Tema Tasarım | Osgaka.com