FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 30 Ocak 2019 1071 Görüntüleme

AK PARTİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI

Ak Parti Mut İlçe Başkanı C. Celalettin Cengiz, “Yerel Seçime Doğru Neden Cumhur İttifakı?” başlıklı bir basın açıklaması yaptı. İlçe Başkanı Cengiz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Türkiye’nin kaderiyle özdeşleşmiş AK PARTİ Davası içi boş, izafi bir söylem değildir.
Millet şahittir ki; emperyalist, sömürgeci Batı’nın yüz yıllardır ülkemize ve milletimize vurduğu prangalardan ölümüne kurtulma mücadelesi veren R.T.Erdoğan; yerli ve milli duruşuyla ezberleri bozarak Türkiye düşmanlarını şaşırtmaya devam etmektedir.
Tarihin derinliklerinden beri mücadelenin hiç bitmediği, rehavet, güç kaybı, istikrarsızlık gerçekleştiği anda uluslararası arenada akbabaların hazır kıta beklediği; vatan eylediğimiz Anadolu coğrafyasını Milli Mücadele Ruhuyla, canı pahasına muhafaza ve müdafaa etmeye hazır çok neferimiz olduğunu biliyoruz. Bu duruş, Türk Milletinin güçlü yanıdır. Ancak bilinmelidir ki; savaş her zaman cephede değil, bazen diplomaside, bazen de ekonomide, olabilmektedir.
Nitekim, şu anda ülkemizin bekasını tehdit eden, çok cepheli ulusal ve uluslararası operasyonlara karşı “ya öleceğiz, ya olacağız” çizgisinde varoluş mücadelesi verilmektedir.
Bu çetin mücadelede mazlumların umudu ERDOĞAN’ın elini ve gücünü zayıflatmak, acaba kimi mutlu eder? Buna direk veya dolaylı sebep olmak milli bir duruş olabilir mi?
Bu bir yerel seçimidir, “Belediye Başkanı, Meclis üyesi, Muhtar seçeceğiz” diyerek seçimi basite indirgemek veya nefsi düşünerek bahaneler üretmek, ülkemizin ciddi bir kazanımı olan CUMHUR İTTİFAKI ruhunu özümseyememek, büyük fotoğrafı görememek veya iyi analiz edememek anlamına gelmez mi?
15-Temmuz faciasından sonra Yenikapı ruhuna sahip çıkarak milli duruş sergileyen Ak Parti ve MHP’nin birlikteliği içi boş bir fantazi olabilir mi? Çok inandığımız, Dava ve Teşkilat duruşuna defo getirmez mi?
Siyasi istikrar özlemiyle mevsimlik koalisyonların karşısına alternatif olarak milletçe getirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini yeniden tartışmaya açılmasına izin vermek veya sebep olmak, sistemin genetiği ile oynamak değil midir? Kazanımları riske atmayacak mıdır? Ülkemizde 17 yıl öncesine göre kayıp olarak görülen, özlemini çekilen ne olabilir ki?
Sözün özü; şayet varsa eksiklik, ki olabilir, bunu yine AK PARTİ+MHP= CUMHUR İTTİFAKI’nın yapabileceği unutulmamalıdır.
Saygılarımla.”

İlginizi çekebilir

GOCA GÂVUR – 2

GOCA GÂVUR – 2

Tema Tasarım | Osgaka.com