FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 16 Kasım 2023 165 Görüntüleme

DEVA’DAN İTTİFAK ÇAĞRISI

Gazetemize açıklamada bulunan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir, önümüzdeki yerel yönetimler seçimleri için Mut’taki muhalefet bloğuna ittifak çağrısında bulundu.

2024’te yapılacak yerel seçimler yaklaşırken, siyasi arena yavaş yavaş ısınmaya başladı. Halk arasında, siyasi partilerin ittifak yapıp yapmayacakları, belediye başkan adaylarının kimler olacağı merak edilirken; adı adaylık için anılanlar ve adı geçenler konuşulmaya, tartışılmaya başlandı.
İlçemiz Mut’ta da yerel seçim senaryoları konuşulup, siyasi kulisler iyiden iyiye kendini hissettirirken; DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir’den, ilçedeki siyasi ortamı hareketlendirecek bir açıklama geldi.

“Yerel seçimlerde muhalefet bloğu bir çatı altında toplanmalı.”

DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir, gazetemize yaptığı açıklamada, muhalefet bloğuna ittifak yapma çağrısında bulundu. Ülkenin içinde bulunduğu hukuki ve ekonomik duruma değinen Özdemir, “Ülkemizin bugün içinde bulunduğu duruma baktığımızda, ülkemizde gerçek bir yargı darbesiyle karşı karşıyayız. Hukuk tamamen ayaklar altına alınmış durumda. Tek adam rejiminin olabildiğince kendini hissettirdiği dönemde, ekonomik olarak emeklilere 3 aydır verilen taahhütlerin ne derece altının boş çıktığı bir dönemde, bizler geçmişte Millet İttifakı’nı desteklemiş, oluşturmuş partiler olarak, önümüzdeki yerel seçimler dolayısıyla şu andaki tüm muhalefet bloğunu bir çatı altında birikmeye davet ediyorum.” dedi.

“İttifaka varız. Uzlaşı sağlanamazsa DEVA’da sağlanabilir.”

Güçlerini birleştirip, bu iktidarın gidişatına yerelden başlamaları gerektiğini belirten Özdemir, şöyle konuştu: “Bu doğrultuda biz de, DEVA Partisi olarak, DEVA Partisi İlçe Başkanı Turgay Özdemir olarak, ilçemizde oluşabilecek muhalif bloktaki partilerin elbirliğiyle amasız, nedensiz, fakatsız bir ortak platformda buluşmaya hazırız. Eğer ki (kimse bunu lütfen ukalalık olarak algılamasın) illaki siyasette geçtiğimiz dönem alınan oylara göre belli bir ittifakta pazarlıklar vesaire yapılabiliyor; lakin bugün geldiğimiz noktada, ilçemizde bizler bu daveti yapıyoruz, biz de varız, demek istiyorum. Yani hiçbir parti üzerinde uzlaşı sağlanamazsa, DEVA Partisi üzerinde uzlaşı sağlanabilir. Bütün bileşenleri de ittifaka davet ediyorum. Davet ederlerse, biz de o ittifakta yerimizi alırız.”

Tema Tasarım | Osgaka.com