FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Uncategorized 17 Haziran 2019 1467 Görüntüleme

İSMAİL SAĞIR’DAN ŞİBOKİ

Öğretmen İsmail Sağır’ın yeni kitabı çıktı. Sağır’ın ilkokul öğrencileri için hazırladığı şiirli boyama kitabı “ŞİBOKİ” raflardaki yerini aldı.

Mut Kazım Yaprak İlkokulunda öğretmenlik yapan İsmail Sağır, daha önce yayınlanan ve okuyucuları tarafından ilgi gören kitaplarına bir yenisini daha ekledi. Sağır, “ŞİBOKİ” isimli 7. kitabını çıkardı. Sağır’ın ilkokul öğrencilerine yönelik yayınladığı şiirli boyama kitabı ŞİBOKİ’de, öğrenciler tarafından boyanacak karikatür, resim ve şiirler yeralıyor. 96 sayfadan oluşan ŞİBOKİ, Mutlu Ofset Matbaa tesislerinde basılarak öğrencilerin beğenisine sunuldu.
Yeni çıkardığı kitabı hakkında bilgi veren İsmail Sağır, “Çocuklarımıza değerlerimizi öğreterek yol göstermek, onları güzel hedeflere yöneltmek, derslere motive etmek için eğlenerek okuyacakları bir eser yapmak istedim. Milli manevi değerlerimizi, uymaları gereken toplumsal ve çevresel kuralları masalsı şiirlerle sundum. Boyama resimleri ve karikatürlerle pekiştirdim. Öğrencilerimizin zevkle okuyacağı bir eser oldu. Dileğim bu kitabımın her çocuğumuza ulaşmasıdır” dedi.
Kitaplarına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden Sağır; kitaplarından maddi bir kazanç beklemediğini ve çoğunu öğrencilere ve gençlere ücretsiz verdiğini belirtti. Ancak kitabın da bir maliyeti olduğunu ve bu maliyetin karşılanması için duyarlı vatandaşlardan kitaplarını satın almalarını isteyen Sağır, yetkililerden de maddi destek beklediğini söyledi.
Öğrenciler için şiirli boyama kitabı ŞİBOKİ, kitapçılardan temin edilebilir. Kitap için yazarın iletişim telefonu şöyle: 0.530 3452368
İsmail SAĞIR kimdir?
1968 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğan İsmail SAĞIR, Hakkâri’de başladığı öğretmenlik mesleğine halen Mut’ta devam ediyor. On parmağında on marifet olan SAĞIR, okul dışındaki zamanlarında amatörce yağlı boya resim çalışmaları yaparak, bağlama çalarak, şiir ve türkü derleme çalışmaları yaparak değerlendiriyor. İlk resim sergisini 2005 yılında Mut’ta açan SAĞIR, yüz kadarı türkü olmak üzere yüzlerce şiire imza attı. Şiirlerinde “SAĞIROZAN” mahlasını kullanmaktadır. Şiirleri,onlarca antoloji kitaplarında yer aldı. Alkış, Töre, Çalakalem, Bengisu, Maki, Tirşik Dergilerinde ve yerel gazetelerde yayımlandı. İsmail SAĞIR’ın eserleri ise şunlardır:
2007 Belirli Gün ve Haftalar Kitabı
2008 İĞNE (Şiir kitabı)
2013 Sıdıka (Roman)
2014 Kutlu Davet (Şiir Kitabı)
2016 Düş+Ün=DÜŞÜN (Şiir Kitabı)
2017 Güldürü Okulu (Eğitimle ilgili kitap)
2019 Şiboki (Eğitimle ilgili kitap)

Tema Tasarım | Osgaka.com