FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 2 Ocak 2019 810 Görüntüleme

2018’İN SON HALKLA BULUŞMASI

Mut Kaymakamlığı tarafından daire amirleri, muhtarlar, sivil toplum ve halkla buluşma toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakam Mehmet Ali Akyüz başkanlığında gerçekleştirilen 2018 yılının son toplantısında, Mut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti için iki muhtar üyenin de seçimi yapıldı.
Ziraat Odası Konferans Salonunda yapılan toplantıda; Mut’ta bulunan kurumlardan DSİ, Karayolları, TEDAŞ, Belediye, Emniyet ve Jandarma yetkilileri, ilçede yaptıkları çalışmalar konusunda bilgilendirme yaptılar. Önceki toplantıda kurumlarıyla ilgili gündem getirilen konuların hangi aşamada olduğunu anlatan daire amirleri, muhtarlardan gelen soruları yanıtladılar ve yeni istekleri not aldılar.
Toplantıda konuşan İlçe Emniyet Müdür V. Başkomiser Ali Serban, halk arasında taktak tabir edilen çapa motorlarına tepe lambası uygulamasının kazaları büyük oranda önlediği bilgisini paylaştı ve konuya duyarlılık gösterenlere teşekkürlerini iletti.
Mut Kaymakamlığının düzenlediği halkla buluşma toplantısında ayrıca, Mut SYDV Mütevelli Heyeti için muhtar üye seçimleri gerçekleştirildi. Mütevelli Heyeti için, Doğancı Mahallesi Muhtarı Ömer Bağçalı, Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Çiftçi ve Selamlı Mahallesi Muhtarı Eyüp Tanyeri adaylıklarını açıkladılar. Yapılan seçimler sonucunda 44 oy alan Doğancı Mahallesi Muhtarı Ömer Bağçalı ve 31 oy alan Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Çiftçi; Mut SYDV Mütevelli Heyetine seçildiler.
Toplantı dilek, öneri ve görüşlerin alınmasının ardından sona ererken; Kaymakam Akyüz, katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Tema Tasarım | Osgaka.com