FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 18 Ekim 2019 1839 Görüntüleme

AK PARTİ’DEN MUT’A HİZMET ATAĞI

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek TBMM’de temaslarda bulunan Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak ve yönetim kurulu üyeleri, Mut için bir çok yatırım ve hizmetin sözünü aldı. TBMM’de Mersin Milletvekili Av. Zeynep Gül Yılmaz ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’la görüşen heyet, özellikle Mut’un en önemli ve öncelikli konularından Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulacak trafo merkezinin ihaleye çıktığı müjdesiyle döndü. Başkent Ankara’da gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili gazetemize bilgi veren Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, “Mut’u layık olduğu hizmetlere kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz, gece gündüz çalışıyoruz” dedi.  

Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak ve yönetim kurulu üyeleri ile Mut Köselerli Mahalleleri Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazmi Perçemli, bir dizi temaslarda bulunmak, Mut’a gelecek hizmetlerin takibini yapmak üzere; geçen günlerde Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı. İlçe Başkanı Soner Solak ve beraberindekiler, Ankara’da TBMMM’yi (Türkiye Büyük Millet Meclisi) ziyaret etti. TBMM’de Mersin Milletvekili Av. Zeynep Gül Yılmaz ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’la görüşen heyet, ilçemize yapılması düşünülen hizmetler hakkında bilgiler aldı.

Başkent Ankara’da gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, “Yeni oluşan Köselerli Mahalleleri Derneği Başkanı Nazmi Perçemli, Ak Parti İlçe Teşkilatı ikinci başkanlarımızdan Osman Çağlar ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber Ankara ziyaretimizi gerçekleştirdik. Ziyaretimizde, Mersin Milletvekilimiz Sayın Av. Zeynep Gül Yılmaz ve bakanımız Sayın Lütfi Elvan’la, ilçemize yapılacak hizmetler konusunda görüştük. Çok olumlu ve yararlı geçen görüşmelerimizin ardından, bir çok müjdeli haberle Mut’a döndük” dedi.

OSB’YE TRAFO MERKEZİ

Ankara temaslarında görüşülen konu başlıklarını sıralayan Soner Solak, OSB ile ilgili atılan adımın müjdesini verdi. Solak, “Mut’la ilgili en önemli başlık organize sanayiydi. Organize sanayide çok şükür 13 milyonluk bir yatırımı olan trafo ihalesi çözümlendi. Bakanımızın Naci Ağbaba’yı araması, Cumhurbaşkanı Strateji Başkanıyla, daire başkanını aramasıyla orada çözümlendi ve hayırlısıyla yapıldı. Bugün tarihiyle EKAP’ta KİK’te (Kamu İhale Kurumu) 7 kasım tarihiyle açıklama yapıldı. 390 günde bitirilmesi kaydıyla, ihale tarihi açıklandı ve bugün itibariyle askıya çıkarıldı. Mut’umuza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

KÖSELERLİ KÖYLERİNE HALI SAHA VE ÇOK AMAÇLI TESİS

YERKÖPRÜ’YE KAPARİ EKİMİ VE 1,5 MİLYON BÜTÇE

Ak Parti İlçe Başkanı Solak, görüşülen diğer konularla ilgili şunları söyledi: “Kavaklı ve Aşağı Köselerli köylerine birer tane halı saha, ayrıca Yukarı Köselerli’ye düğün, taziye ve kültürel faaliyetlerin olduğu geniş bir alana çok amaçlı bir tesis. Gezende’den alınabilirse, kodu ve cazibesi yeterse buradan da sulama suyuyla ilgili bir projemiz var. Bu da gündeme geldi. Arkasından Mut’un tanıtımıyla alakalı bir projemiz vardı bizim. Yerköprü noktasında, Vali beyin heyelan olan alanla alakalı, kapari ekimi istenmişti. Bununla ilgili Orman İşletmesiyle, gevil dediğimiz kapari dediğimiz fidan çalışmasını yaptık. Ve şu anda 500 – 600 kök kapari ekimiyle ilgili çalışma yapıyorlar. Yerköprü’nün tanıtımıyla alakalı da Bakan Bey destek vereceklerini, 13 ilçenin bir arada bulunduğu bir organizasyonun yapılıp buradan yayınlanacağını dile getirdiler. Ayrıca Yerköprü’nün geçiş güzergahındaki dik olan yerin, tekrar 1,5 milyon lira bir bütçeyle yapılacağının müjdesini verdi.”

Yapılan görüşmede Mut Devlet Hastanesinde doktor sıkıntısını gündeme getirdiklerini belirten Solak, “Hastanenin doktorlarından gidecek olan var, gitmek üzere olanlar var. Bununla ilgili ihtiyaç ve eksiklerimizi bildirdik. İvedilikle bu noktada bize yardımcı olacaklar” dedi.

ADEM PROJESİ’NE 229 BİN TL

Mut SYDV’nin (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) ADEM (Aile Destek Merkezi) Projesiyle ilgili de görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Solak, konuyla ilgili şunları söyledi: “Mut’un Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü’nün ADEM adı altında 299 bin liralık bir projesi var. Bu projeyle ilgili de bizatihi hızlı bir şekilde projenin geçmesi için, Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı arandı, gerekli şeyler yapıldı. Özellikle burada Ersagun Erdoğan Bey’in büyük bir katkısı vardır. Sosyal Yardımlaşmanın üst katında birkaç oda var. Burada eşinden ayrılmış, tekrar hayata bağlanacak olan insanlarla alakalı bir çalışma yapılacak. Bu noktada da Mut’a büyük bir hizmet geldi.”

GENÇLİK MERKEZİ İÇİN İLK ADIM

Mut’a yapılacak Gençlik Merkezi için ilk adımların atıldığını belirten Solak, “Vekilimizin Mut için büyük isteği vardı, Gençlik Merkezi başlığı altında. Gençler için kapalı, açık yüzme havuzlarının, sosyal faaliyetlerin, kıraathanelerin, parkların olduğu, ciddi bir medikososyal, çok amaçlı olan bir yer.  Gerçektende bu bölgeye, gençlerimize ihtiyaç olan Gençlik Merkezinin ilk adımları atılıyor. Alan tespiti yapıldı. Vekilimizden, Bakanımızdan bu konuda destek alındı. Bu noktada da çalışmalarımızı başlattık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ÜCRETSİZ 20 BİN İNCİR FİDANI

Mut için yeni geçim kaynağı olarak inciri düşündüklerini ifade eden Solak, bununla ilgili planlarını ise şöyle aktardı: “Zeytin ve kayısı fidanı dağıtılması dışında, Mut’umuza istihdam ve katma değeri yüksek bir yeni geçim kaynağı ürün olarak incir düşünüldü ve bu amaçla da nasip olursa, 2020 başlarında 20 bin adet ücretsiz fidan dağıtılması için Orman İşletme Müdürlüğü ve Tarım İlçe Müdürlüğümüzle organize olup birlikte çalışmalar başlatıldı.”

YILBAŞINA KADAR SİLİFKE – MUT ARASINA 2 TÜNEL 2 VİYADÜK

Soner Solak, devam eden yol çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. Solak, “Gülnar-Mut çevre yolunun toplamda 37 km olduğu ve yılsonunda 24 ve 37. Km’ler arası tamamlanacağı bilgisi alındı. Sertavul Tüneli çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Yapıntı kavşağından Hocantı sapağına bağlantı yol çalışmaları başlayacak. Yılbaşına kadar ise Silifke ile Mut arasına yapılmakta olan 10 tünel ve 10 viyadükten, 2 tünel ve 2 viyadük yılbaşına kadar tamamlanıp açılacak” dedi.

TEŞEKKÜR

Göletlerle ilgili çalışmaların da devam ettiğini kaydeden İlçe Başkanı Solak, teşekkürlerini şu sözlerle iletti: “Mut’a sahip çıkan bir bakan olarak Plan Bütçe Komisyon Başkanımız Sayın Lütfi Elvan’a, ayrıca 56 yıllık memleketin özlemi Mut’un Milletvekili Avukat Zeynep Gül Yılmaz’a, Ak Parti ailesine, Mut İlçe Teşkilatına, Mut’ta her dönem bizlere destek olan seçmenlerimize ve Mut halkına teşekkür ediyorum.”

“SİYASETİN HİZMET NOKTASINDAYIZ”

Siyasetin dedikodu, gıybet ve kavga noktasında olmadıklarını ifade eden Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, konuşmasını, “Biz siyasetin hizmet üretme ve fayda noktasındayız. Tek amacımız da bu. Parti içinde, seçimden önce ve sonra herkesi kucaklamak isteyen, Ak Parti içerisinde ekipçilik ve grupçuluk değil, sadece davanın ve Reisimizin yolunda yürüyen bir Ak Parti sevdalısıyız” sözleriyle tamamladı ve herkesi de bu yola davet etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com