FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 11 Eylül 2018 735 Görüntüleme

BAŞKAN KOCAMAZ, “MERSİN’DE DÜZENİN SAĞLANMASI KONUSUNDA ÜZERİNİZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYORSUNUZ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Zabıta Haftası’nın 192’inci yıl dönümü münasebetiyle gala yemeği düzenledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da katılımı ile gerçekleşen yemekte iş stresinden uzak güzel bir akşam geçirdiler.
“Vatandaş memnuniyetinin artmasında zabıta memurlarımızın rolü büyük”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda görevli zabıta personeli için düzenlenen yemekte yaptığı konuşmasında Mersin’de huzurun ve güvenliğin sağlanması konusunda zabıta personelinin büyük gayret gösterdiğini ifade eden Başkan Kocamaz,“Tarsus’ta ki arkadaşlarla 19994 yılından beri, sizlerle de 2014 yılından beri yol yürüyoruz. Mersin gibi özel bir kentte, Mersinde yaşayan tüm insanlarımıza hizmet etmekten gerçekten onur ve gurur duyuyoruz. ‘Mersin’i hep birlikte yönetelim, hep birlikte büyütelim’ anlayışı ile çıktığımız bu yolda elimizdeki kıt imkânlarla hizmet vermeye gayret gösteriyoruz. Birçok proje hayata geçirilirken, yaptırdığımız çalışmalarda, anketlerde vatandaşımızın Büyükşehir’den memnuniyetinin her geçen gün biraz daha arttığını görüyoruz. Tabi vatandaş memnuniyetinin arttırılmasında toplumla her an yüz yüze olan, vatandaşla iç içe yaşayan, belediyenin kolluk gücü olarak, toplumun ve kentin düzenini sağlayan zabıta memurlarımızın da rolü büyüktür” dedi.
“Mersin’de düzenin sağlanması konusunda üzerinize düşeni fazlasıyla yapıyorsunuz”
Mevcut zabıta sayısının Mersin gibi büyük bir şehir için az olduğunun ve zabıtaların görev esnasında karşılaştıkları zorlukların farkında olduklarına değinen Başkan Kocamaz, “Sayı olarak az da olsanız Mersin’de düzenin sağlanması konusunda üzerinize düşeni fazlasıyla yaptığınızı biliyoruz. Verdiğiniz bu gayretli çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Mersin hem alan hem de nüfus itibari ile daha fazla zabıta elemanına ihtiyaç duyan bir şehir. Ancak sizlerde takdir edersiniz ki yasalar bir taraftan zabıta sayısı ile ilgili düzenleme yaparken bir taraftan da belediyenin bütçesine koyduğu %30 personel payı ile ilgili sınırlamadan dolayı yeterli eleman istihdam etmekte zorlanıyoruz. Bu sadece zabıta için değil bütün birimler için de geçerli. Dolayısıyla her şeye rağmen mademki burada çalışıyoruz ve bu yola çıkmışız elimizdeki imkânları en iyi şekilde kullanıp biraz daha özveri göstermek durumundayız. Halkımızın beklentilerine azami cevabı verebilmek mecburiyetindeyiz. Daha sizlerle beraber yürüyeceğimiz çok yol var” diye belirtti.
Zabıta Teşkilatının 192. kuruluş yıl dönümü nedeni ile düzenlenen yemeğe katılan zabıta personelleri iş stresinden biraz olsun uzaklaşarak uzak keyifli bir akşam geçirdi. Yemek sorması verilen konser ile eğlenen zabıta personelleri adeta moral depoladı.
Konuşmaların ardından Başkan Kocamaz zabıta personellerinin masalarını tek tek dolaşarak hal hatır sordu. Personelle sohbet eden Başkan Kocamaz, zabıta personeline çiçek hediye etti.
HABER MERKEZİ

İlginizi çekebilir

PERS YOLU GÜNLÜĞÜ / 2

PERS YOLU GÜNLÜĞÜ / 2

Tema Tasarım | Osgaka.com