FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 1 Haziran 2021 145 Görüntüleme

Belediye Araç Filosunu Güçlendiriyor

Mut Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor. 2021 yatırım programında alınan 3 adet iş makinesi, Mut Belediyesi araç filosuna kazandırıldı. Yeni alınan 2 adet Beko Loder ve 1 adet silindir, düzenlenen törenle hizmete girdi. E-teşvik kapsamında 228 bin 297 lira KDV indirimiyle alınan araçların, 1 milyon 968 bin 446 liraya malolduğu bildirildi.
Mut Belediyesi’ne yeni kazandırılan iş makineleri için, Cumhuriyet Meydanında, belediye binası önünde tören düzenlendi. Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker’in Ankara’da bulunmasından dolayı katılamadığı törene; Mut Belediye Meclisi Üyeleri, daire müdürleri, belediye görevli ve çalışanları ile yurttaşlar katıldı.
Düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Mut Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Can, “Belediye Başkanımız sayın Volkan Şeker önderliğinde Mut Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçemiz için 4 aşamadan oluşan yatırım programımızın birinci aşaması olan yeni aldığımız iş makinelerini hizmete açmak için düzenlediğimiz törene hepiniz hoş geldiniz” dedi.
2021 yılı yatırım programı kapsamında almış oldukları 2 adet Beko Loder ve 1 adet silindirin Mut halkına hayırlı olmasını dileyen Ahmet Can, bu hizmetlerin gerçekleşmesinde Belediye Başkanı Volkan Şeker’e ve destek olan siyasi partilerin 25 meclis üyesine teşekkür etti.

Can, yeni alınan hizmet araçları ve belediyenin yatırım programları hakkında şu bilgileri verdi: “Birinci aşamada 2 adet Beko Loder ve 1 adet silindiri bugün itibariyle hizmete açmış bulunmaktayız. Bunların toplam değeri 1 milyon 968 bin 446 TL’dir. E-teşvik kapsamında teşvik belgemiz olduğu için 228 bin 297 TL. KDV indirimi almış bulunmaktayız. İkinci aşamamız, şu anda ihaleye çıkıldı, 11 Haziran’da ihalesi var. Nedir bu; soğuk asfalt şantiyesi. Bunun içinde asfalt emisyon plenti, yıkama makinesi ve kombi sathi kaplama aracı. Üçüncü aşama parke ve bordür üretim tesisi. Bunların da ön hazırlıkları tamam, ihale çalışmaları devam ediyor. Dördüncü aşama belediye fen işleri hizmet binası ve teknik birimler şantiyesi. Bunun da alt yapı çalışmaları başladı, Palantepe Mahallesinde sanayi sitesinin üst tarafındaki mülkiyeti belediyeye ait olan parsellerde altyapı çalışmaları devam ediyor. Bittiği anda Fen İşleri Müdürlüğümüz komple ve diğer teknik birimlerimizi Palantepe Mahallemize taşıyoruz. Bunların da altyapı ve ihale çalışmaları bitti, en kısa zamanda ihaleye çıkacaktır.”
Törende konuşan Mut Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yeşil ise, “2019 seçimleri sonrasında sayın Belediye Başkanımız Volkan Şeker’in önderliğinde, siz Mut halkına hizmet etmek amacıyla, sizlerin oyları ve desteğiyle göreve geldik. Bu kısa sürede başkanımızın önderliğinde çok şey başardık” dedi.

Başkan Vekili Yeşil, “İnşallah 2021 yılında hizmet kervanımıza katacağımız ve yatırımlarımıza dahil edeceğimiz, sizlerin taleplerini en kısa sürede en güzel şekilde yerine getirmek amacıyla başlattığımız araç ve yatırım hizmetimize bugün itibariyle birinci aşamasına tanıklık ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu hizmet için Belediye Başkanı Volkan Şeker’e ve destek veren Mut halkına teşekkürlerini ileten Yeşil, daha iyi hizmet verme dileğiyle konuşmasını noktaladı.
Mut Belediyesi filosuna yeni katılan araçlar, kurdele ve kurban kesilerek, dualarla hizmete sokuldu.
Yeni alınan araçların; 2 adet Beko Loder tanesi 630 bin 112 liradan 1 milyon 260 bin 224 liraya, Silindir 708 bin 222 liraya, toplamda ise 1 milyon 968 bin 446 liraya malolduğu bildirildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com