FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Mayıs 2024 51 Görüntüleme

Belediye MR cihazı için şartlı bağış hesabı açtı

Mut’taki en büyük eksiklerden birisi olan MR (Emar) cihazının ilçeye kazandırılması için Mut Belediyesi harekete geçti. Gazetecilerle sohbet toplantısında konuyu gündeme getiren Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, Mut Belediyesi Sağlık Müdürlüğü bünyesine Emar cihazı kazandırmak için şartlı bağış hesabı açtıklarını duyurdu.
İlçede, sağlık sektöründe, vatandaşların Emar çektirme konusunda ciddi bir sıkıntı yaşadığını dile getiren Başkan Orhan, “Emar çektirmek için, insanlarımız hem randevu konusunda çok uzun ileri doğru bir tarih veriliyor, hem de Emar çektirmek için ya Silifke’ye, ya Karaman’a, ya Mersin’e ya Konya’ya Emar çektirmeye gidiyor” dedi.

“İNSANLARIMIZIN ÇİLESİNE SON VERELİM.”

Orhan, konuyla ilgili şöyle konuştu: “İlçemize bir Emar cihazının kazandırılması noktasında, belediyemizin kendi bünyesinde bulunan bir Sağlık Müdürlüğümüz var. Belediye olarak biz bu işi yapabilecek durumdayız. Gerekli altyapı, devletle ilgili yasal altyapımız var. Buna ilişkin geçen ki Meclis Toplantımızda Emar cihazı alımıyla ilgili bir şartlı bağış konusunda meclisimizden bir karar çıkarttık. Ben özellikle buradan insanlarımıza seslenmek istiyorum: Biz şartlı bağış hesabını açtık. İnsanlarımızın bu çilesini sonlandırma adına, hep beraberce, Mut insanlarını bu konuda duyarlı olmaya ve yardım konusunda destek vermeye bekliyorum. İlçemize en kısa bir zaman içerisinde, hep beraberce, Mut halkı olarak bu konuda üzerimize düşen neyse yapalım. İlçemize bir Emar cihazını kazandıralım. İlçemizdeki insanlarımızın bu çilesine de hep beraber son verelim.”
Belediye tarafından, MR cihazı alımı için şartlı bağış yapılacak İBAN numarası paylaşıldı. MR cihazı için şartlı bağış yapmak isteyen yurttaşlar, Mut Belediyesi’nden bilgi edinebilirler.

Tema Tasarım | Osgaka.com