FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 16 Ocak 2019 1192 Görüntüleme

CHP Mersin Adayı Seçer: ‘KAVGAYA GELMİYORUM’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programda Vahap Seçer, aday olma sürecinden, Mersin’in demografik ve sosyo-ekonomik yapısına, ittifaklardan projelerine kadar birçok konuda sorulara cevap verdi.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, “Siyaseti bir kavga aracı olarak görmüyorum. Ben kavgaya gelmiyorum. Siyasi görüşü ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun insanımıza hizmet etmek için belediye başkanı olmak istiyorum. HDP seçmenin de oy alabileceğimi düşünüyorum, Ak Parti seçmeninden de oy alabileceğimi düşünüyorum. Sonuçta ben o şehrin insanıyım. O şehirde yaşayan herkesin, siyasi görüşü ne olursa olsun, herkesin belediye başkanı olacağım” dedi.
Mersin’de vatandaşlar arasında kutuplaşma, gerginlik olmadığını ifade eden Seçer, seçilmesi durumunda, eski dönemde işe alınan hiçbir belediye çalışanının işten çıkarılmayacağına dair söz de verdi ve “İşini layıkıyla yapan, aldığı maaşı hak eden her belediye çalışanı, siyasal görüşü, etnik kökeni ne olursa olsun benim korumam altındadır” ifadelerini kullandı.

Tema Tasarım | Osgaka.com