FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 2 Ekim 2019 1354 Görüntüleme

ÇIDOG BALKUSAN’DA

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 96. etkinliğinde Ermenek’in Balkusan Mahallesi’ne gitti. Balkusan’da Karamanoğlu Mehmet Bey Kültür Merkezini ve Külliyesini ziyaret eden doğa gezginleri, Balkusan’dan Tekeçatı’na kadar yaklaşık 15 km’lik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ÇIDOG, 96. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren ÇIDOG’un bu haftaki durağı, Türkçe’nin Başkenti Karaman Ermenek’in Balkusan Mahallesi oldu. 3 araçla Balkusan’a giden doğa gezginleri burada, Türkçe kullanımını resmileştiren Karamanoğlu Mehmet Bey adına kurulan Kültür Merkezini ve Külliyesini ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde Karamanoğlu Mehmet Bey hakkında bilgilendirilen gezginler, daha sonra Balkusan’dan Tekeçatı’na doğa yürüyüşü yaptı. Doğa gezginleri, yaklaşık 15 km’lik doğa yürüyüşünün ardından burada bulunan gölet civarındaki piknik alanında yemeklerini yedi.
Düzenledikleri etkinlikle ilgili konuşan Mut Çıtlık Dergisi Sahibi Nihat Mustul, “Mut Çıtlık Doğa Gezginleri olarak, 96. etkinliğimizde Türkçe’nin Başkenti olarak anılan Balkusan’a gittik. Burada Karamanoğlu Mehmet Bey Kültür Merkezi’ni ve Külliyesini ziyaret ettik. Çok yararlı bir ziyaret oldu. Ziyaretimizin ardından, Balkusan’dan Tekeçatı’na kadar, dere kenarında, çok güzel manzaralar eşliğinde doğa yürüyüşümüzü yaptık. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bizlere rehberlik eden Mut Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Yıldız’a, bizleri bilgilendiren Süleyman Armut’a ve etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Etkinliğe katılan doğa gezginleri ise, yorucu ama çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; ÇIDOG yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.
ÇIDOG’un Balkusan Tekeçatı Doğa Yürüyüşüyle ilgili video ve fotoğraflara; sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

İlginizi çekebilir

GOCA GÂVUR – 2

GOCA GÂVUR – 2

Tema Tasarım | Osgaka.com