FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Ocak 2020 1162 Görüntüleme

ÇIDOG’DAN 100. YÜRÜYÜŞ

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 100. etkinliğini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıllarda kaybettikleri grup üyesi Sami Demir anısına gerçekleştirilen 100. etkinlikte ÇIDOG, Mut’un Köşk Yaylasından Bağcağız Mahallesine doğa yürüyüşü yaptı. Doğa gezginleri, 100. etkinliği pasta keserek kutladı.

Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ÇIDOG, 100. etkinliğini gerçekleştirdi. Sami Demir anısına gerçekleştirilen 100. etkinlikte ÇIDOG, Mut’un Köşk Yaylası ile Bağcağız Mahallesi arasında, kar manzaraları eşliğinde doğa yürüyüşü yaptı. Hafta sonunda düzenlenen geziye, çok sayıda doğasever katıldı.

Karacaoğlan Çınaraltı Parkında toplanan ÇIDOG üyeleri, doğa yürüyüşünün başlangıç noktası olan Mut’un Kozlar Yaylası yol ayrımına araçlarla gitti. Yol ayrımında araçlarından inen doğa gezginleri, buradan doğa yürüyüşüne başladı. Çok güzel kar manzaralı eşliğinde Köşk Yaylasına yürüyen gezginler, tekrar geri dönerek, yaklaşık 5 km’lik yürüyüşün ardından Bağcağız Mahallesine ulaştı. Bağcağız’da köy muhtarı ve köylülerce sıcak bir şekilde karşılanan gezginler, burada yanlarında getirdikleri azıkları yedi. Gezginlere, köy muhtarı ve köylülerce çay ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. Yenilen yemeğin ardından, grup üyesi Cengiz Durmaz tarafından ÇIDOG’un 100. etkinliği için hazırlanan pasta kesildi. Öte yandan Sami Demir anısına lokum ve bisküvi dağıtıldı.
100. etkinlik için düzenlenen programda bir konuşma yapan Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi Sahibi ve ÇIDOG Kurucularından Nihat Mustul, doğa gezginleri olarak 100. etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “100. etkinliğimizi, doğa grubumuzun rehberlerinden Sami Demir anısına gerçekleştirdik. Sami Demir’in Ailesi de aramızda. Kendisini sevgi ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Mustul şöyle konuştu: “Mut Çıtlık, büyük bir aile oldu. Günden güne değişiyor, gelişiyor, aramıza yeni arkadaşlarımız katılıyor. Mut Çıtlık Doğa Gezginleri olarak, 100. etkinliğimizi gerçekleştirdik. Çok mutluyuz. Bu doğa yürüyüşümüz aynı zamanda kar yürüyüşü oldu. 100. etkinliğimizde çok güzel bir günde, doyumsuz kar manzaraları eşliğinde, Köşk Yaylası ile Bağcağız Mahallesi arasını yürüdük. Burada köy muhtarımız Hüseyin Belen ve köylülerimiz bizi çok güzel bir şekilde karşıladı. Köy muhtarımıza ve köylülerimize, bizlerin bugünlere ulaşmasını sağlayan doğa grubu yöneticilerimize ve tüm katılımcı dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yaşasın doğa, yaşasın Mut Çıtlık. Birlikte daha nice 100. etkinliklere.”

ÇIDOG’un 100. etkinliğine katılan doğa gezginleri ise, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; ÇIDOG yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.

ÇIDOG 101. etkinliğini, 26 Ocak’ta gerçekleştirecek. ÇIDOG, Silifke’den Taşeli Doğa Gezginleri (TADOG) ile birlikte, Mut’un Dandi ormanlarına doğa yürüyüşü yapacak. ÇIDOG yöneticileri, 26 Ocak’taki yürüyüşe tüm doğaseverleri davet etti.

ÇIDOG’un 100. etkinliği Köşk-Bağcağız Doğa Yürüyüşüyle ilgili fotoğraf ve videolara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com