FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 9 Ağustos 2022 262 Görüntüleme

DEVA Tarlada

Mut’ta örgütlenme çalışmalarını tamamlayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İlçe Başkanlığı, saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
DEVA Partisi Mut İlçe Başkanlığı, “Deva Tarlada” etkinliği kapsamında, ilçeye bağlı Elmapınar Mahallesi’nde köylülerle buluştu ve partililer arasında piknik düzenledi.
DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir ve partililerin yer aldığı hafta sonunda düzenlenen etkinliğe, DEVA Partisi Mezitli İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’da katıldı.
Elmapınar’da düzenlenen etkinlikte, köylüler ve çiftçilerle buluşan DEVA Partililer, onların sorunlarını dinlediler, partilerinin programlarını anlattılar.
Elmapınar’da, tarlada orakla buğday deren DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir, “Bugün ‘Deva Tarlada’ etkinliğimiz çerçevesinde, Mut Elmapınar Köyü 1450 rakımındayız” dedi.
Tarım sektöründe yaşanan sorunlara değinen Özdemir, “Girdi fiyatlarındaki maliyetten dolayı tarım yapamıyoruz. Vatandaş gübre alamıyor. Geçen yıl torbası ortalama olarak 100 lira olan gübre, bu yıl 800 – 900 lira. Ben de üreticiyim, domates yetiştiriyorum. Sezonda en az 15 – 20 defa gübre atmak gerekirken, ben daha ikinci gübremi verebildim” şeklinde konuştu. Özdemir, Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’nin, tarımda yaşanan sorunlara çözüm önerilerinin olduğunu ve iktidara geldikleri takdirde tüm sorunları çözeceklerini söyledi.
DEVA Partisi Mezitli İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ise, yaptığı açıklamada, “Mut önemsediğimiz bir ilçemiz. Bizler, sizlerin olduğu her yerde varız. Aileyiz. İnşallah bu işi başaracağız. Daha güzel günler bizi bekliyor. Bizi destekleyen ve yanımızda olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
DEVA Partisi’nin Tarım Eylem Planı’yla tarıma çok önem verdiğini söyleyen Yılmaz, “İnşallah DEVA iktidar olduğunda, tarım ülkede yüzde 70 daha yükselecek. Çünkü tarım çok değerlidir. Bir ülkede tarım olmazsa, hayat olmaz. Onun için tarıma çok önem veriyor sayın Genel Başkanımız. Biz de tarımı yaşatacağız” şeklinde konuştu.
Köylü ve çiftçilerle yapılan görüşmelerin ardından, etkinliğe katılan partililer, piknik yaptılar, bağlama eşliğinde türküler söyleyip, oyunlar oynadılar.

İlginizi çekebilir

Mut’ta Kooperatifçilik Paneli

Mut’ta Kooperatifçilik Paneli

Tema Tasarım | Osgaka.com