FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Spor 17 Nisan 2019 1253 Görüntüleme

EKSİK MİY DEPLASMANDA KAZANDI

Mut İdman Yurdu Belediye Spor (MİY), deplasmanda rakip tanımıyor. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 25. hafta karşılaşmasında, deplasmanda 7 Mart Kadirli Demir Spor’la karşılaşan ilçemiz takımı Mut İdman Yurdu, ikinci yarısını 10 kişi tamamladığı zorlu deplasmandan 3-1 galip gelerek karşılaşmadan üç puanla ayrılmasını bildi.
Kadirli İlçe Stadı’nda hafta sonunda oynanan karşılaşmaya evsahibi takım 7 Mart Kadirli Demir Spor Faruk Ali Dinler, Muhammed Özçifçi, Tolgahan Önar, Mustafa Baran, Ahmet Durmuşoğlu, Alparslan Devlet Yüce, Burak Yıldır, Mustafa Aşık (Şamil Kalkan 70.Dk), İbrahim Gök (Rutkay Peksoy 60.Dk), Cemil Karakum ve Ahmet Kaan Zor (Muhammed Dingil 60.Dk) onbiriyle; konuk takım Mut İdman Yurdu ise Osman Boz, Abdurrahman Veli Akça, Hasan Can Şay, Oğuzhan Öztürk, Osman Nuri Çulfa, Hüseyin Onur Gedikkaya, Rıdvan İgrek, Abdullah Berkay Ekmekci (Özkan Tan 46.Dk), Erdi Balcı, Emre Can Özbay ve Emir Özbay (Selçuk Bulut 65.Dk [Bekir Yücedağ 86.Dk]) onbiriyle başladı.
Orta hakem Burak Altınel, yan hakemler Erkan Odabaşı ve Muhammed Enes Eskici üçlüsünün yönettiği karşılaşmada, Mustafa Ünver dördüncü hakem, Ali Aytemiz ise gözlemci olarak görev yaptı.
Karşılaşmaya çok hızlı başlayan ilçemiz takımı Mut İdman Yurdu, rakip kalede kurduğu baskı sonucu 14. Dakikada Oğuzhan Öztürk’ün ayağından kazandığı golle öne geçti. Golden hemen sonra da hızını kesmeyen Mut İdman Yurdu, ilk golden 1 dakika sonra Osman Nuri Çulfa’nın attığı golle farkı ikiye çıkardı. İlk yarı bu sonuçla ve karşılıklı ataklarla sona ererken; Mut İdman Yurdu, 45+3. Dakikada Osman Nuri Çulfa’nın çift sarı karttan kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldı.

1.yarıda Mut İdman Yurdu’nun 10 kişi kalmasıyla ataklarını sıklaştıran evsahibi takım7 Mart Kadirli Demir Spor, gol için yüklendi. Kadirli Demir Spor beklediği gole 75. Dakikada Ahmet Durmuşoğlu ile kavuştu. Kadirli Demir Spor, golden sonra beraberlik için yüklense de, Mut İdman Yurdu defansını aşamadı. Gol için bastıran evsahibi takıma iyi direnen takımımız Mut İdman Yurdu, 85. Dakikada Emre Can Özbay’ın ayağından kazandığı golle farkı tekrar ikiye çıkardı ve iyice rahatladı. Maçta bu sonuçla tamamlandı: 7 Mart Kadirli Demir Spor 1, Mut İdman Yurdu Belediye Spor 3.
Karşılaşmada hakem bolca katlarına müracaat etti. Evsahibi takım 7 Mart Kadirli Demir Spor’dan 34. Dakikada Muhammed Özçifçi, 45+3. Dakikada Ahmet Durmuşoğlu ve Burak Yıldır sarı kart gören isimler oldu. Mut İdman Yurdu Belediye Spor’da ise 45+4. Dakikada Abdurrahman Veli Akça, 61. Dakikada Hasan Can Şay, 77. Dakikada Hüseyin Onur Gedikkaya sarı kartla, 45+3’te Osman Nuri Çulfa çift sarı karttan kırmız kartla cezalandırılan isimler oldu.

Bu sonucun ardından puanını 51’e çıkaran Mut İdman Yurdu, BAL 5. grupta 4. Sıradaki yerini korurken; 13 puanda kalan 7 Mart Kadirli Demir Spor 12. sırada kaldı. Takımımız Mut İdman Yurdu, 26. Hafta ve ligin son müsabakalarında, 7 sıradaki Arsuz Karaağaç Spor’u konuk edecek. Mut Şehir Stadında 21 Mart pazar günü oynanacak karşılaşma, saat 15’te başlayacak.

Tema Tasarım | Osgaka.com