FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Aralık 2018 668 Görüntüleme

KOCAMAZ SEL MAĞDURU ÇİFTÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz günlerde Mersin genelinde ve özellikle Tarsus ilçesinde etkili olan sağanak yağışlar sebebiyle tarım alanları ve bahçeleri zarar gören üreticileri yalnız bırakmadı. Kulak ve Bahşiş mahallelerinde üreticilerle bir araya gelen Başkan Kocamaz, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyerek, onlarla sohbet etti.

“Üreticilerimizin her zaman yanındayız”

Yaşanan yağışlar sonrası bazı mahallelerde sel baskını probleminin her yıl yaşandığını ve çözümü konusunda problemleri ilgili kurumlara ilettiklerini söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Hepinize geçmiş olsun, her sene yağışlardan sonra yaşanan bu manzara sebebiyle geçmiş olsun diyoruz. Her defasında bu sel baskını problemlerin çözümü konusunu kurumlarla, birimlerle konuşuyor ilgili yerlere iletiyoruz. Özellikle sel baskınlarının önlenmesi ile ilgili konuşuyoruz. Ama her ne hikmetse her yıl su sel baskınını yaşıyoruz. Üreticilerimizin daha kaliteli tarım yapılabilmesi için çok yoğun çaba gösterdik. Zor zamanlarında üreticimizin yanındayız. Problemlerin çözüm noktasında kendileriyle bir araya geliyoruz. Üreticilerimizin her zamana yanında olduk, onlara destek verdik” dedi.
Mersin kırsalında geçmişten gelen birçok hizmet eksikliği bulunduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, tüm bu eksiklerin giderilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti. Yolsuz ve susuz yerleşim bırakmayacaklarının sözünü verdikleri günden bu yana büyük bir ilerleme kaydettiklerini anlatan Kocamaz, “Elbette sorunsuz yer yok. Mersin’in her tarafında sorunlar var. Bu sorunlar da geçmişten gelen, Cumhuriyet tarih boyunca çözülememiş problemler. Büyükşehir yasasıyla birlikte bu sorunların çözümü bizim görevimiz oldu. Biz 15 bin 830 kilometrelik bir alana hizmet veriyoruz. Kırsalda bugüne kadar çözülememiş birçok problem vardı. Bir iddia ile yola çıktık, ‘Yolsuz ve susuz yerleşim yeri bırakmayacağız’ demiştik. Bugün çok şükür yolsuz hiçbir yerleşim birimi kalmadı. Su konusunda da çok büyük problem kalmadı” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

CHP 99. yaşını kutladı

CHP 99. yaşını kutladı

Tema Tasarım | Osgaka.com