FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Ağustos 2019 1628 Görüntüleme

MAHALLENİN ORTASINA BAZ İSTASYONU

Mut’un Güllük Mahallesine, bir GSM operatörünce kurulan baz istasyonuna mahalleli tepki gösterdi. Mahalle sakinleri, insan sağlığı açısından risk taşıyan baz istasyonunu mahallelerinde istemiyor.

Mut’un Güllük Mahallesi İmar Sokakta bulunan iki katlı bir binanın çatısına, bir GSM operatörünce dikilen baz istasyonu, mahallelinin tepkisini çekti. Mahallenin ortasında baz istasyonu istemediklerini belirten Güllük Mahallesi sakinleri, “Mahallemizin ortasına baz istasyonu istemiyoruz. Baz istasyonu, yaydığı radyasyon nedeniyle insan sağlığı açısından risk taşıyor. İnsan sağlığı bu kadar mı ucuz, hiç mi insan sağlığını düşünmüyorlar? Neden mahallenin ortasına bunu yapma kararı almışlar, gitsinler yüksek tepelere, yerleşim yerlerinden uzak yere yapsınlar. Bizler burada bunu istemiyoruz” dediler.
Mahallelerinden baz istasyonunun kaldırılması için gerekirse imza toplamaya hazır olduklarını belirten mahalleli, bu konuda yetkilileri göreve davet etti ve yardım istedi.
Baz istasyonu kurulacağından haberinin olmadığını belirten Güllük Mahallesi Muhtarı Kadir Ay, “Baz istasyonu kurulduktan sonra haberimiz oldu. Mahalle sakinlerinin rızası olmadan kuruldu. Hiç kimsenin haberi olmamış. Kurulmadan haberimiz olsaydı zaten, kesinlikle yaptırmazdık. Bu baz istasyonunu mahallemizde istemiyoruz, mahallelimiz de istemiyor” dedi.
Kurulan baz istasyonu için binasını kiraya veren mahalleliye de tepki gösteren Muhtar Kadir Ay, kiraya verenin yurt dışında yaşadığını ve paraya da ihtiyacı olmadığını belirterek; gerekirse para toplayıp kendisine göndereceklerini söyledi.

Güllük Mahallesi Muhtarı Kadir AY
Tema Tasarım | Osgaka.com