FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 16 Ekim 2019 598 Görüntüleme

MERSİN ERASMUS+ PROJELERİNDEKİ BİRİNCİLİĞİNİ ETKİNLİKLERLE KUTLADI

İlki 2017 yılında düzenlenen “Erasmusdays” Avrupa Festivali, bu yıl 10-13 Ekim 2019 tarihlerinde 20 farklı ülkede gerçekleştirildi. Erasmusdays, Avrupa ile eş zamanlı etkinliklerle Mersin’de de festival tadında yaşandı. Bu etkinliklerle Erasmus+ yararlanıcılarının yanısıra uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığı ile ilgili tüm paydaşların bir araya getirilmesi hedeflenmekte.
Mersin’in 13 ilçesinde festival havasında gerçekleştirilen etkinliklerde çok renkli sahneler yer aldı. Erasmus+ projelerinde Türkiye Birinciliğini dört yıl üst üste elinde tutan Mersin, yaptığı etkinliklerle de bu projelere ne kadar önem verdiğini bir kez daha kanıtladı.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, konuyla ilgili verilen bilgiler şöyle:

*Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Etkinliğimiz 10.10.2019 tarihinde 11.00-15.00saatleri arasında gerçekleşmiş olup, 18 okul 21 proje ile katılmıştır.

*Erasmusdays festivali kapsamındaki etkinlikler, Anamur ilçemizde, Muşurup Sanat Sokağında, 10 Ekim Perşembe günü yapılmıştır. 11 Erasmus projesi, 13 eTwinningprojesi ve 14 kodlama etkinliği standı; ayrıca İngilizce oyun, şiir ve resim standlarıfestivalde yer almıştır. Sabah 10 ‘da projeler ve etkinliklerin standlarıdavetlilierce gezilmiş, öğleden sonra belediyenin Yıldız Düğün Salonunda saat 14.00’te YEĞİTEK UDS Etkinlik ve İletişim sorumlusu Sayın Turan Göre ve eTwinning Mersin il Koordinatörü Sayın Bircan Keleş hocalarımızın sunumları ile ilçemizde iyi örnekler olarak değerlendirilen projelerin sunumları izlenmiştir.

*Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ersmusdays 2019 Festivali 11.10.2019 tarihinde, İçel Anadolu Lisesi’nde 28 projenin tanıtımıyla gerçekleştirilmiştir.

*Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ErasmusDays “ShareYour Project” etkinliği 10 Ekim 2019 Perşembe günü Çağdaşkent Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı.

*Erasmus Projeleri yapan okulların projelerinin tanıtımının ve proje uygulamalarının yapıldığı etkinlikte toplam 12 okul proje yaygınlaştırma çalışmaları yaptı. Etkinlikte interaktif oyunlar ve etkinlikler ile proje sunumları yapıldı.

Tema Tasarım | Osgaka.com