FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Temmuz 2019 874 Görüntüleme

MERSİN’İN HER KÖŞESİ TİYATROYLA BULUŞUYOR

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları, “Köy Seyirlik”programıylaMersin’in en ücra mahallelerini kültür-sanatla buluşturuyor. Kenti karış karış gezen tiyatro oyunlarına, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Program, 1 Eylül’e kadar devam edecek.
Mersin’de kültür ve sanat etkinliklerini en üst noktaya çıkarmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, “Köy Seyirlik” programıyla mahalle meydanlarını tiyatroyla buluşturuyor. “Yaylalarda Köylerde Kültür Sanat Her Yerde” sloganı ile yola çıkanBüyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibinin sahnelediği tiyatro oyunları ile mahalle sakinleri eğlenceli vakit geçiriyor.
Evlerinin önünde tiyatro keyfi
Kırsal alanda yaşadıkları ve şehir merkezine uzak oldukları için tiyatroya gitme şansları olmayan vatandaşlar,“Köy Seyirlik”programı sayesinde tiyatro oyunlarınımahallelerinde izleme şansını yakaladıklarını ifade ediyor. Yurttaşlar, kendilerini düşünüp, böyle bir hizmeti ayaklarına kadar getiren Mersin Büyükşehir Belediye BaşkanıVahap Seçer’e teşekkür ediyor.
1 Eylül’e kadar sürecek
Yaz sezonu boyunca toplam 30 köye giderek oyunlarını sahneleyecek olan Şehir Tiyatroları oyuncuları,1 Eylül’e kadar turnelerine devam edecek. Köy Seyirlik oyunlarının Temmuz ayı programı ise şöyle:
13 Temmuz Cumartesi günü Aydıncık Cumhuriyet Mahallesi, 14 Temmuz Pazar Silifke Çaltıbozkır Mahallesi, 19 Temmuz Cuma Merkez Resul Mahallesi, 20 Temmuz Cumartesi Merkez Kuzucubelen Mahallesi, 21 Temmuz Pazar Merkez Tepeköy Mahallesi, 26 Temmuz Merkez Takanlı Mahallesi, 27 Temmuz Merkez Çevlik Mahallesi, 28 Temmuz Pazar Tarsus Beylice Mahallesi.

Tema Tasarım | Osgaka.com