FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 3 Temmuz 2019 1068 Görüntüleme

Mezitli, Dünyanın en sağlıklı kentleri arasına giriyor

Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Ağına üyelik başvurusunda bulunan Mezitli Belediyesi tarafından, Sağlıklı Kentler Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. Mezitli Kent Konseyi salonunda gerçekleştirilen toplantıda “Kent Sağlık Gelişim Planı” ve “Mezitli Kent Sağlık Profili” konularında hazırlanan raporlar görüşüldü. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da yer aldığı toplantıda Mezitli’nin Sağlık durumu, yaşam biçimleri ve yaşam koşulları, sosyo-ekonomik göstergeler, yapılı çevre ve planlama, çevre, çevre kalitesi ve koruma, toplumsal yapı ve sosyal sermaye ve eşitsizlikler konularında bilgilendirmeler yapıldı.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan Mezitli Belediyesi’nin, Dünya Sağlıklı Kentler Ağı üyelik çalışmalarına devam ettiği bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, amaçlarının yürütülen bu çalışma ile daha sağlıklı bir toplum ve daha yaşanabilir bir çevre yaratmak adına kazanımlar sağlamak olduğunu belirterek, “Mutlu Kent Mezitli diyerek çıktığımız bu yolda biliyoruz ki, ancak sağlıklı olan insan mutlu olabilir. Mezitli Belediyesi olarak kalite yönetim sistemimizi geliştirerek sağlıklı hizmet üretebilmek için adımlar atıyoruz. Vatandaşlarımızı sağlıklı yaşam ve spora teşvik etmek amacıyla birçok projeye imza attık. Kentimizin gelişmesi için sürdürdüğümüz mücadele yurtdışında da takdir görmektedir. Dünyadaki gelişmiş kentlerde nasıl bir yaşam imkanları varsa Mezitli’de de olacaktır” dedi.
Dünya Sağlıklı Kentler Birliğine üye olmak adına 2 yıldır çalışmaları sürdürdükleri bilgisini veren Başkan Tarhan, “2017 yılında başlattığımız çalışmalar ile Mezitli’de sağlığın doğrudan ve dolaylı belirleyicilerine ilişkin tespitler yapılarak, Mezitli İlçesi Kent Sağlık Profili oluşturuldu. Bu kapsamda tespit edilen verilere dayanarak analiz ve sentez çalışmaları ile “Mezitli İlçesi Kent Sağlık Gelişim Planı” hazırlandı. Çalışmada elde edilen bulgular, problemler ve potansiyeller ile Mezitli’nin güçlü ve zayıf yönleri ile fırsatlar ve tehditleri belirlemeye yönelik çalışmalar yürütüldü. Bu raporlar ışığında Mezitlimizi, Dünya Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye yaparak, Mezitlililerin yaşadığı kentte mutlu olmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

Ülübü Pazarı  kuruluyor

Ülübü Pazarı kuruluyor

Tema Tasarım | Osgaka.com