FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Mart 2023 162 Görüntüleme

MUT İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN BİLDİRİLMİŞTİR

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin 14 Mayıs 2023 Pazar günü, Cumhurbaşkanı Seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılmasına karar verilmiştir.
Muhtarlık bölgesi askı listelerinin 20.03.2023 Pazartesi günü saat 08.00 itibarıyla askıya çıkarılacak ve 02.04.2023 Pazar günü saat 17.00 itibarıyla askıdan indirilecek olup listede ismi olmayanlar ile adres değişikliğine ilişkin işlemler bu süreler içinde ilçe nüfus müdürlüklerinden yapılacak ve daha sonra gerekli belgelerle Mut İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvurulacaktır.
Ayrıca Mut İlçe Merkez mahallelerinde ikamet etmekte olan seçmenlerden hastalığı veya engeli nedeniyle yatağa bağımlı olanların Seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için bir yakını tarafından www.ysk.gov.tr internet adresinde bulunan veya ilçe seçim kurullarından temin edilecek “seyyar sandık kurulu talep formu” ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu başvuruda “Seyyar sandık kurulu talep formu” ile birlikte “engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu” veya “hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu” ibaresinin yer aldığı sağlık raporunun ibrazı gereklidir.
Askı süresince posta ile yapılacak müracaatlar ile muhtarlık bölgesi askı listelerinin indirilme tarihi olan 02 Nisan 2023 Pazar günü saat 17.00’den sonra yapılan başvurular ilçe seçim kurullarınca hiçbir suretle dikkate alınmaz.
Seçimlerde oy kullanma vatandaşların anayasal temel hak ve görevleri olduğundan, askı süresi içinde seçmen listelerini titizlikle incelemeleri, ilgililere, seçmen vatandaşlara ve görevlilere İLANEN duyurulur.

İlginizi çekebilir

Mut’ta Korona Tedbirleri

Mut’ta Korona Tedbirleri

Tema Tasarım | Osgaka.com