FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Mayıs 2019 1682 Görüntüleme

MUT OSB’YE TRAFO MERKEZİ

Mut Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Projesinin 2019 Yılı bütçesine alındığı, ihalesinin de 15 gün içerisinde yapılacağı bildirildi.

“MUT’A EN BÜYÜK HİZMETİN KAPISI AÇILMIŞTIR”
Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, yaptığı açıklamayla Mut Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Projesinin 2019 Yılı bütçesine alındığını, ihalesinin de 15 gün içerisinde yapılacağını belirtti. İlçe Başkanı Solak, yaptığı açıklamada, “Plan Bütçe Komisyon Başkanı Değerli Bakanımız Lütfi Elvan’ın emek, alaka ve himayesinde, Mersin Milletvekilimiz Avukat Zeynep Gül Yılmaz katkıları, çabalarıyla ve teşkilatımızın uğraşlarıyla Mut’a en büyük hizmetin kapısı açılmıştır. Mersin Valimize, Mut Kaymakamımıza, Mut Ticaret Odası Başkanımıza, Mut Belediye Başkanımıza ve Ak Parti Mut İlçe Teşkilatımıza katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
MUT OSB’YE TRAFO MERKEZİ MÜJDESİ LÜTFİ ELVAN’DAN
Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması da Mut Ticaret ve Sanayi Odasından geldi. Mut Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürsel Aydın, Mut Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Kalkınma dönemi ile ilk kez Bursa’da faaliyete geçirilen Organize Sanayi bölgeleri daha sonraki yıllarda tüm Türkiye’ye yayılmıştır. Organize sanayi bölgeleri sadece gelişmekte olan ülkeler için değil aynı zamanda gelişmiş ekonomiler açısından da çok önemlidir. Organize sanayi bölgeleri belirli düzen içerisinde aynı sektör işletmelerinin bir araya geldiği gibi farklı sektörden işletmelerin de bir araya geldiği yerlerdir. İşletmeler açısından bakıldığı zaman organize sanayi bölgeleri hem rekabet oluşturma hem de sinerji oluşturma açısından oldukça uygun alanlardır. OSB’lerin kuruluş ve daha sonraki yapılanma süreçlerine bakıldığında yatırımların hareketlenmesinde, istihdam olanaklarının artırılmasında, yerel ve bölgesel kalkınmanın sağlanmasında, düzenli sanayileşme ve kentleşmeye geçilmesinde, çok önemli görevler üstlendiği görülmektedir” dedi.
Mut Organize Sanayi Bölgesinin de Mut’un ekonomik geleceği için önem arz ettiğini ifade eden Gürsel Aydın, “Mut Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mut Organize Sanayi Bölgesi kurulması için bütün çabamızı harcamaktayız. Mut OSB’de İmar Parselizasyon çalışmaları tamamlandı. Yatırım yapacak olan firmalar elektrik ve altyapının tamamlanmasını beklemektedir. Mut OSB’ye Trafo Merkezi kurulması için çalışmalar devam etmekte olup, Mersin Milletvekilimiz Sayın Lütfi Elvan tarafından Trafo Merkezi Enerji İletim Hattı ile ilgili güzergahın seçildiği ve 2019 yılı Yatırım Programına alındığı bildirilmiştir” şeklinde konuştu. Aydın, Mut OSB’nin kurulması için desteğini esirgemeyen Mersin Milletvekillerine ve Lütfi Elvan’a Mut halkı adına teşekkürlerini iletti.

Tema Tasarım | Osgaka.com