FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 31 Ekim 2018 1009 Görüntüleme

‘MUTFAKTA YANGIN VAR’

Pazaryerlerini gezerek vatandaşlarla ve esnafla görüşen CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, “Zam ve pahalılık vatandaşların en çok dert yandığı konu. Siyasi iktidar ekonomik kriz yok diyor ama mutfakta yangın var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, semt pazarlarını gezerek esnafın ve vatandaşların nabzını tuttu.
Mezitli ilçesindeki Yenimahalle halk pazarını, Toroslar ilçesindeki Demirtaş halk pazarını dolaşan Kuyucuoğlu, hem tezgahlardaki ürünler ve fiyatlar hakkında pazarcılardan bilgi aldı, hem de alışveriş yapan vatandaşların sorunlarını dinledi.
Serdal Kuyucuoğlu ayrıca Alsancak ve Turunçlu mahallelerinde de esnafla ve vatandaşla bir araya gelerek sohbet etti, vatandaşın sorunlarını yerinde dinledi.
Gezileriyle ilgili bir açıklama yapan Kuyucuoğlu, “Vatandaşlarımız ve pazar esnafımızla sohbet ederek üretici ve tüketicilerin en çok dertli oldukları ekonomik sıkıntıları konuştuk. Zam ve pahalılık en çok dert yandıkları konu. Siyasi iktidar ekonomik kriz yok diyor ama mutfakta yangın var. Bu yangını görmek için çarşıda, pazarda bir saat dolaşmanız yeterli. CHP’nin yerel yönetimler anlayışında, şehirlerde ekonomik krizin etkilerini azaltacak tedbirler alınması var. Ekonomik krizi çözecek alan siyasi iktidardır ama belediyeler de sosyal belediyecilik uygulamalarıyla dar gelirlinin, emeklinin, çiftçinin bir nebze de olsa nefes almasını sağlayabilir. Vatandaşın bu derdine derman olmak görevimiz. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte, Mersin’in ekonomik durumunun analizini yaptık, buna göre de projeler geliştirdik” ifadelerini kullandı.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Tunceli’de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türker’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Partisinin Mersin İl Başkanlığı ile Tarsus İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına da katılan Serdal Kuyucuoğlu, Erdemli ilçesine bağlı Kargıpınarı Mahallesi Güneşhan Sitesi’nde de Atatürk büstü açılışına katıldı ve site sakinlerinin Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu.

İlginizi çekebilir

MUT İDMAN YURDU FIRSAT TEPTİ

MUT İDMAN YURDU FIRSAT TEPTİ

Tema Tasarım | Osgaka.com