FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Temmuz 2019 1990 Görüntüleme

MUT’TA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

Mut’ta 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında, halkın yoğun katılımıyla Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain kalkışması ve darbe girişiminin 3. yılında ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlçemiz Mut’ta da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler ve yürüyüş gerçekleştirildi.
Pazar günü düzenlenen ilçemizdeki etkinliklere; İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Volkan Şeker, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı. Etkinlikler şehitlik ziyareti ile başladı. Burada İlçe Müftülüğünce Kuran-ı Kerim ve dualar okundu. Selimiye Camiinde kılınan öğle namazının ardından 15 Temmuz Şehitleri için mevlit okundu.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin akşam programında Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Mehter Takımı eşliğinde, Hükümet Caddesi, Atatürk Bulvarı ve İnönü Caddesi güzergahında yapılan yürüyüşe çok sayıda yurttaş katıldı. Cumhuriyet Meydanında yapılan programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okundu. 15 Temmuz ruhunu yansıtan fotoğraf ve film gösterilerinin yer aldığı programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı televizyon konuşması izlendi ve şiir dinletisi sunuldu. Mut Kaymakamım Mehmet Ali Akyüz’ün 15 Temmuz FETÖ/PDY hain kalkışmasıyla ilgili yaptığı konuşmayla süren program, TBMM’nin bombalandığı saat olan 00.13’te ilçemizdeki tüm camilerde sela okunması, Müftü Mustafa Öztürk’ün dua etmesi ve Demokrasi Nöbetiyle son buldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com