FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2018 1359 Görüntüleme

SATRANCIN KAZANANI YİNE AZERBAYCAN OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası Mersin Açık Satranç Turnuvası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Bir hafta süren turnuvanın sonunda Azerbaycan’dan katılan A kategorisinde yarışan Büyükusta (Grandmaster) unvanlı Vugar Rasulov birinci oldu.
10 ülkeden yaklaşık 300 sporcunun katılımıyla 9 Eylül Pazar günü başlayan turnuva 15 Eylül Cumartesi günü sona erdi. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın ödül törenine Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, KKTC Eğitim ve Kültür Ateşesi Yusuf İnanıroğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan, Turnuva Baş Hakemi Ömer Kurtuluş Okat, turnuva gözlemcisi Kıyasettin Aydın, sporcular ve aileleri katıldı.
Gökbel, “Sporda en önemli avantajımız Burhanettin Başkanımız”
Turnuvanın ödül töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatı ile Mersin’de kültür, sanat ve spor alanında çok ciddi ve önemli organizasyonlara imza attıklarını söyleyerek, “Mersin’de 5 yıldır Uluslararası turnuvaları geleneksel hale getirdik. Sporun her türüne katkı sağlamaya çalışan bir belediyeyiz. Bunda en önemli etkenimiz ve avantajımız Burhanettin Kocamaz Başkanımız. Başkanımız sporun bütün dallarını seven bir yönetici olduğu için biz kendimizi şanslı kabul ediyoruz. Götürdüğümüz tüm projelerde kendisinden destek görüyoruz ve en profesyonel şekilde yapılması talimatını alıyoruz. Nitekim bu organizasyonlarda bu talimatların sonucu olmuştur. Ben dereceye giren sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Dereceye girememiş olan sporcularımıza da bundan sonra ki turnuvalarda başarılar diliyorum” dedi.
A ve B olmak üzere iki kategoride düzenlenen turnuvanın 9. turu sonunda; A kategorisinde Azerbaycanlı Büyükusta (Grandmaster) Vugar Rasulov birinci, Ukraynalı Büyükusta (Grandmaster) Vadim Shishkin ikinci olurken, yarışmaya Azerbaycan’dan katılan Uluslararası Usta (International Master) Misratdin İskandarov üçüncü olarak ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in elinden aldılar.
B kategorisinde ise birinci Fardin Soltani, ikinci Berk Özcan ve üçüncü Atajan Amanmuradow oldu.
Turnuvaya Türkiye’den katılan sporculardan Ege Köksal, Babageldi Annaberdiyev, Kadir Alber zor A Kategorisi En İyi Türk Sporcu dalında dereceye girerek ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in elinden aldılar.
A Kategorisi En İyi Kadın Sporcu Kategorisinde Narmin Kazımova birinci, Narmin Soyunlu ikinci ve Khayala Abdulla üçüncü olarak ödülün sahibi olurken, A Kategorisi En İyi Yerel Kadın Sporcu ödülünü Burcu Melis Temel tek başına aldı. HABER MERKEZİ

İlginizi çekebilir

DÜNYADA AŞIK VEYSEL YILI

DÜNYADA AŞIK VEYSEL YILI

Tema Tasarım | Osgaka.com