FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 26 Mart 2019 2058 Görüntüleme

SEÇER, ‘Herkes gönül rahatlığıyla bize oy versin’

Mut’ta coşkulu bir kalabalığa seslenen CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, vatandaşın artık kavga ve gerilim istemediğini, siyasilerin kavgasından bıktığını söyledi. Seçer, “Ben kavga etmeye gelmiyorum. İntikam almaya gelmiyorum. Herkes bizlere gönül rahatlığıyla oy versin. Biz herkesin oyunu istiyoruz. Herkes de bizden hizmet isteme hakkına sahiptir” dedi.
CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam da mitingde yaptığı konuşmada, ayrım yapmadan herkesin belediye başkanı olacağını belirterek; Mut’u yaşanılır bir kent haline getireceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam’la birlikte Mut’ta düzenlenen mitinge katıldı. Seçer ve Saydam’ın Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingine yüzlerce vatandaş katıldı. Mut mitingine katılanlar arasında, CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP PM Üyesi Fatma Güner, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Didar Şimşek, CHP Mut İlçe Başkanı Duran Orhan, CHP Mut Kadın Kolları Başkanı Kübra Ak, CHP Belediye Meclis Üyesi Adayları ile çevre ilçelerden gelen partililer de yeraldı.
Vahap Seçer, Mut programına partisinin Mut Belediye Başkan adayı Mehmet Saydam ile birlikte Mut Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek başladı.
Burada bir konuşma yapan Vahap Seçer, “Asıl amacımız memlekete hizmet etmek olmalı. Kavgadan bıkmış insanlar. Televizyon izlemiyoruz diyorlar. Siyasetçilerin bağırması çağırması bizi bıktırdı diyorlar. Esnafın halini zaten anlatmaya gerek yok. Zor bir dönem. Ekonomik kriz de var ama Türkiye güçlü bir ülke bunları aşarız. Siyasetçiler, iktidarlar gelir geçer. Onun için geleceğe bakmak lazım, çareyi düşünmek lazım. Geçmiş belediye başkanlarını eleştirmek yerine gelecekte ne yapacağımızı konuşmamız lazım” dedi.
Ekonomik olarak güçlü olan Mersin’de ekonomik krizi, yoksulluğu konuşmanın kendisine tuhaf geldiğini ifade eden Vahap Seçer, “Bu ekonomik potansiyeli daha iyi nasıl değerlendiririz bunu konuşmamız lazım siyasetçiler olarak. Birbirimizin mezhebini, etnik kökenini işaret ederek ona oy vermeyin demek yerine bu ülkeye, bu kente nasıl hizmet edeceğimizi konuşmamız lazım. Biz belediye başkanı olmaya adayız, yoksulun çaresi olmaya adayız. Biz nasıl ayrımcı dil kullanırız. Böyle bir şey olabilir mi? Artık Türkiye’de siyaset yapma tarzı değişecek. Bugüne kadar bende ayrımcılık olmadı, bundan sonra hiç olmayacak. Herkes bizlere gönül rahatlığıyla oy versin. Biz herkesin oyunu istiyoruz. Herkes de bizden hizmet isteme hakkına sahiptir” diye konuştu.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer ve CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam daha sonra Mut Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.
Mitingde vatandaşlara hitap eden CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam, Mut için projelerini anlattı. Mühendis olduğu için mesleği gereği Belediyeciliği iyi bildiğini söyleyen Saydam, “Belediyecilik proje işidir. Belediyecilik mühendislik demektir, yatırım demektir, disiplin demektir. Bende mühendis olduğum için belediyeciliği çok iyi biliyorum. Hizmet nasıl yapılır, proje nasıl yapılır biliyorum. Mut’un sorunlarını mühendis kadrosuyla çözeceğiz. Belediyenin kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz, halkın parasını çaldırmayacağız, çırptırmayacağız” dedi.

“MUT’U YAŞANILIR BİR KENT YAPACAĞIZ.”

İlçe Başkanlığı döneminde Mut’un köylerinin sorunlarını köylülerle birlikte kayıt altına aldıklarını belirten Saydam; seçim çalışması için gittiği köylerde aradan geçen zamana rağmen aynı sorunların devam ettiğini ve çözülmediğini ifade etti. Saydam, “Büyükşehir bütçesiyle sorunların çözümü çok kolay ve kısa sürede yapılabilecek şeyler. Çünkü Büyükşehir bütçesi, üç bakanlığın bütçesinden daha fazla. Bugüne kadar yapılmamış. Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarından Mut çok az yararlanmış, Mut’a çok az kaynak gönderilmiş. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Vahap Seçer’le birlikte seçildiğimiz takdirde, bu kaynakları Mut’a akıtacağız, sorunları çözeceğiz, Mut’u yaşanılır bir kent haline getireceğiz”dedi.

“İÇME SUYU FİYATINI DÜŞÜRECEĞİZ.”

İçme suyu fiyatlarında büyük indirime gideceklerinin sözünü verene Saydam, ilçemizde içme suyunun cazibe ile geldiğini ve fazla bir masrafının olmadığını söyledi. Saydam, “İlçemize cazibe ile gelen içme suyu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ile fiyatlandırma yapılarak, Mut için düşük maliyeti olan içme suyu, halka da düşük fiyattan verilecektir”dedi.

“ÜRETİCİNİN ÇÖZÜM KAPISI BELEDİYE OLACAK.”

Kayısı ve zeytin üreticilerinin çözüm kapısının belediye olacağını belirten Saydam, şunları söyledi: “İlçemizin en önemli gelir kapısı olan kayısı ve zeytinin tanıtımı, işlenmesi ve pazarlaması dahil her aşamasında Belediye olarak yol gösteren ve destek veren olacağız. Tanıtım için ulusal ve uluslararası her türlü organizasyon önceliğimiz olacaktır. İşlenmesi için soğuk hava depoları ve ambalajlama tesisleri mevzuata uygun olarak kurulacaktır. Pazarlaması içinse aracılar ve komisyoncular olmaksızın ürünlerimize marketlerde ve büyük toptancılarda pazar alanı sağlayacağız.”

“MUT’A DOĞALGAZ GETİRECEĞİZ.”

Projeleri arasında Mut’a doğal gaz getirmek olduğunu da söyleyen Saydam, “Her ne pahasına olursa olsun Mut’a doğalgazı getireceğiz. İlçemizin hava kirliliğinin ilk sebebi olan kömür tüketiminin önüne geçip, ilçemizin kışında yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için ne gerekiyorsa kiminle çalışılması gerekiyorsa çalışıp Mut’ a doğalgazı getireceğiz”şeklinde konuştu.

“ÜCRETSİZ ÇOK KATLI OTOPARK YAPILACAK.”

İlçemizin en büyük sorunlarından birisinin ilçe merkezindeki otopark sorunu olduğunun altını çizen Saydam, otopark sorununa kesin bir çözüm getireceklerini söyledi. Saydam, “İlçe merkezine yapacağımız çok katlı ücretsiz otoparklar ile hem trafik sorununa hem de otopark sorununa çözüm getireceğiz”dedi.

“SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK VERECEĞİZ.”

İlçemizde bulunan spor kulüplerine ve sporculara her zaman destek vereceklerini belirten Saydam, “Mut İdman Yurdu ve Mut Esnaf Spor kulüplerinin sportif başarısı için gerekli bütün ihtiyaçları karşılayıp, ilçe stadımıza 5 bin kişilik kapalı modern bir tribün inşa edeceğiz”şeklinde konuştu.
Saydam, Mut için diğer projelerinin konu başlıklarını da şöyle sıraladı: “Mut deresine dev proje yapacağız. Yaşlı ve engelliler için yaşanabilir Mut inşa edeceğiz. Sokak hayvanlarının rehabilitesi ve bakımı için hayvan barınağını işleyen bir hale getirip, hem vatandaşlarımız için hem de sokak hayvanları için şehir merkezinde yaşanan sorunları ortadan kaldıracağız. Mut Organize Sanayi Bölgesi altyapısını tamamlayacağız. Mut’a yeni otogar yapacağız. Mut şehir parkı yapacağız. Mahalle yollarının iyileştirilmesi ve asfaltlanmasını sağlayacağız. Sulama suyu altyapısını tamamlayarak, çiftçimizin hizmetine sunacağız. Çiftçilerimize destek kapsamında damlama sulama sitemleri kuracağız. Yeni mahalle parkları yapacağız. Mut’a 200 kapasiteli, 100 erkek 100 kız öğrenci yurdu yapacağız. Mut gençlik merkezi yapacağız. Çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize, arıcılarımıza destek vereceğiz. Güneş enerjisi üretim tesisleri kurarak sulama suyu pompaları için elektrik desteği vereceğiz. Şehir ve köy mezarlıklarının bakımını yapacağız. Belediye kreşi açacağız. Kültür ve sanata önem vereceğiz.”
CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam konuşmasının sonunda, parti ayrımı yapmadan herkesin Belediye Başkanı olacağının sözünü vererek; projelerini gerçekleştirmek için Mutlulardan kendisine ve Büyükşehir adayı Vahap Seçer’e destek istedi.

“VATANDAŞIN DERDİ İŞ, AŞ, EKMEK.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de, “Mut hazır mı 1 Nisan’a? Ben zaten çoktan hazırım. Vatandaş değişim istiyor. Vatandaşın burasına gelmiş. Vatandaş kavga istemiyor. Siyasilerin birbirine bağırmasını istemiyor. Çözüm istiyor. İş istiyor. ‘Vahap Bey belediye başkanı olursan çocuklarımıza iş alanı açacak mısın’ diyor? Vatandaşın derdi iş, aş, ekmek” diyerek sözlerine başladı.

“BİRİLERİNE PARMAK SALLAMAYA GELMİYORUZ.”

Seçim süreci başladığından beri kavga dilinden uzak durduğunu ifade eden Vahap Seçer, “Biz kavgaya gelmiyoruz. İntikam almaya gelmiyoruz. Birilerine parmak sallamaya gelmiyoruz. Hizmet etmeye geliyoruz. Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle belediye başkanı olunca 1 Nisan’dan itibaren hizmetleri başlatacağız” dedi.

“MUT KAZANIRSA MERSİN KAZANIR.”

Belediye olarak tarıma özel bir önem vereceklerini belirten Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyenin Tarım Daire Başkanlığı var. Mevcut belediye de elinden geldiğince destek verdi. Şimdi biz ne yapacağımızı konuşalım. Daha fazla nasıl katkı vereceğimizi konuşalım. Mut’ta özel ürünler var. Kayısı var bir de Mut kayısısı var. Zeytin var bir de Mut zeytini var. Bu özel ürünlerin değerini bilmemiz lazım. Bu ürünleri işlememiz lazım, bu ürünlere ek değer katmamız lazım. Bu ürünlerin değerlendirilmesi için Mut’un tesisleşmesi lazım. Sadece tarımda üretim yapmak yetmiyor. Ona ilave değer de katmak gerekiyor. Çiftçinin örgütlenmesi lazım. Zeytin üretici birliği olsun, kayısı üreticileri birliği olsun. Birlikte çalışmayı öğrenmeliyiz. Mut’ta üretici biz bir araya geleceğiz, kooperatif kuracağız derse onların yanında olurum. Mut kazanırsa Mersin kazanır, Mersin kazanırsa Türkiye kazanır. Temiz ve içme suyu sadece Mut’un değil tüm Mersin’in sorunu. Çok yüksek fiyatlara su tüketiyoruz. Cebi yakıyor. Atık su vergisi, çevre temizlik vergisi biniyor faturalar kabarıyor. Mersinlilerin ucuz ve temiz su talebine yanıt vereceğiz.”
Mitingin ardından Vahap Seçer, Mehmet Saydam ve beraberindekiler, caddede yürüyüş yaparak vatandaşları selamladılar.

İlginizi çekebilir

MDOB’dan Rigoletto Operası

MDOB’dan Rigoletto Operası

Tema Tasarım | Osgaka.com