FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 19 Şubat 2019 1698 Görüntüleme

SEÇER’E MUT’TA COŞKULU KARŞILAMA

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mut ilçesinde yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı. Parti binası önünde Mutlulara hitap eden Vahap Seçer, “Mut’u kalkındıracak, Mersin’i kalkındıracak adaylara oy verin. Bir kez de bize şans verin, bizi de deneyin” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, ilçe gezilerini Mut gezisi ile sürdürdü. Seçer’in Mut gezisi adeta gövde gösterisine dönüştü.
Vahap Seçer, partisinin Mut Belediye Başkanı Mehmet Saydam, partililer ve vatandaşlar tarafından ilçenin girişindeki Palantepe mevkiinde karşılandı. Karşılamaya katılan yüzlerce araç Palantepe’den ilçe merkezine kadar, çift şerit üzerinde uzun bir konvoy oluştururken Vahap Seçer de otobüsten Mutluları selamladı.

‘Başkan Vahap’ sloganları arasında ilçe merkezine gelen Vahap Seçer, burada CHP Mut Belediye Başkan adayı Mehmet Saydam için düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.
CHP İlçe Binası önünde düzenlenen ve coşkulu bir kalabalığın katıldığı Aday Tanıtım Toplantısında açılış konuşmasını yapan CHP Mut İlçe Başkanı Duran Orhan, adaylarına destek istedi ve “Mut’u derman belediyeciliği ile tanıştıracağız. Martın sonu bahar olacak” dedi.

CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam, yaptığı konuşmada Mut için projelerini anlattı. Mühendis olduğu için mesleği gereği Belediyeciliği iyi bildiğini söyleyen Saydam, “Belediyecilik proje işidir. Belediyecilik mühendislik demektir, yatırım demektir, disiplin demektir. Bende mühendis olduğum için belediyeciliği çok iyi biliyorum. Hizmet nasıl yapılır, proje nasıl yapılır biliyorum. Mut’un sorunlarını mühendis kadrosuyla çözeceğiz. Belediyenin kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz, halkın parasını çaldırmayacağız, çırptırmayacağız” dedi.

“MUT’U YAŞANILIR BİR KENT YAPACAĞIZ.”

İlçe Başkanlığı döneminde Mut’un köylerinin sorunlarını köylülerle birlikte kayıt altına aldıklarını belirten Saydam; seçim çalışması için gittiği köylerde aradan geçen zamana rağmen aynı sorunların devam ettiğini ve çözülmediğini ifade etti. Saydam, “Büyükşehir bütçesiyle sorunların çözümü çok kolay ve kısa sürede yapılabilecek şeyler. Çünkü Büyükşehir bütçesi, üç bakanlığın bütçesinden daha fazla. Bugüne kadar yapılmamış. Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarından Mut çok az yararlanmış, Mut’a çok az kaynak gönderilmiş. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Vahap Seçer’le birlikte seçildiğimiz takdirde, bu kaynakları Mut’a akıtacağız, sorunları çözeceğiz, Mut’u yaşanılır bir kent haline getireceğiz” dedi.

“İÇME SUYU FİYATINI DÜŞÜRECEĞİZ.”

İçme suyu fiyatlarında büyük indirime gideceklerinin sözünü verene Saydam, ilçemizde içme suyunun cazibe ile geldiğini ve fazla bir masrafının olmadığını söyledi. Saydam, “İlçemize cazibe ile gelen içme suyu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ile fiyatlandırma yapılarak, Mut için düşük maliyeti olan içme suyu, halka da düşük fiyattan verilecektir” dedi.

“ÜRETİCİNİN ÇÖZÜM KAPISI BELEDİYE OLACAK.”

Kayısı ve zeytin üreticilerinin çözüm kapısının belediye olacağını belirten Saydam, şunları söyledi: “İlçemizin en önemli gelir kapısı olan kayısı ve zeytinin tanıtımı, işlenmesi ve pazarlaması dahil her aşamasında Belediye olarak yol gösteren ve destek veren olacağız. Tanıtım için ulusal ve uluslararası her türlü organizasyon önceliğimiz olacaktır. İşlenmesi için soğuk hava depoları ve ambalajlama tesisleri mevzuata uygun olarak kurulacaktır. Pazarlaması içinse aracılar ve komisyoncular olmaksızın ürünlerimize marketlerde ve büyük toptancılarda pazar alanı sağlayacağız.”

“MUT’A DOĞALGAZ GETİRECEĞİZ.”

Projeleri arasında Mut’a doğal gaz getirmek olduğunu da söyleyen Saydam, “Her ne pahasına olursa olsun Mut’a doğalgazı getireceğiz. İlçemizin hava kirliliğinin ilk sebebi olan kömür tüketiminin önüne geçip, ilçemizin kışında yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için ne gerekiyorsa kiminle çalışılması gerekiyorsa çalışıp Mut’ a doğalgazı getireceğiz” şeklinde konuştu.

“ÜCRETSİZ ÇOK KATLI OTOPARK YAPILACAK.”

İlçemizin en büyük sorunlarından birisinin ilçe merkezindeki otopark sorunu olduğunun altını çizen Saydam, otopark sorununa kesin bir çözüm getireceklerini söyledi. Saydam, “İlçe merkezine yapacağımız çok katlı ücretsiz otoparklar ile hem trafik sorununa hem de otopark sorununa çözüm getireceğiz” dedi.

“SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK VERECEĞİZ.”

İlçemizde bulunan spor kulüplerine ve sporculara her zaman destek vereceklerini belirten Saydam, “Mut İdman Yurdu ve Mut Esnaf Spor kulüplerinin sportif başarısı için gerekli bütün ihtiyaçları karşılayıp, ilçe stadımıza 5 bin kişilik kapalı modern bir tribün inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Saydam, Mut için diğer projelerinin konu başlıklarını da şöyle sıraladı: “Mut deresine dev proje yapacağız. Yaşlı ve engelliler için yaşanabilir Mut inşa edeceğiz. Sokak hayvanlarının rehabilitesi ve bakımı için hayvan barınağını işleyen bir hale getirip, hem vatandaşlarımız için hem de sokak hayvanları için şehir merkezinde yaşanan sorunları ortadan kaldıracağız. Mut Organize Sanayi Bölgesi altyapısını tamamlayacağız. Mut’a yeni otogar yapacağız. Mut şehir parkı yapacağız. Mahalle yollarının iyileştirilmesi ve asfaltlanmasını sağlayacağız. Sulama suyu altyapısını tamamlayarak, çiftçimizin hizmetine sunacağız. Çiftçilerimize destek kapsamında damlama sulama sitemleri kuracağız. Yeni mahalle parkları yapacağız. Mut’a 200 kapasiteli, 100 erkek 100 kız öğrenci yurdu yapacağız. Mut gençlik merkezi yapacağız. Çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize, arıcılarımıza destek vereceğiz. Güneş enerjisi üretim tesisleri kurarak sulama suyu pompaları için elektrik desteği vereceğiz. Şehir ve köy mezarlıklarının bakımını yapacağız. Belediye kreşi açacağız. Kültür ve sanata önem vereceğiz.”

CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam konuşmasının sonunda, parti ayrımı yapmadan herkesin Belediye Başkanı olacağının sözünü vererek; projelerini gerçekleştirmek için Mutlulardan kendisine ve Büyükşehir adayı Vahap Seçer’e destek istedi.

“MERSİNLİLER DEĞİŞİM İSTİYOR.”

Konuşması öncesi kendisine Mut İdman Yurdu forması hediye edilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer de konuşmasına, “Uzun zamandır Mut’u böyle coşkulu görmemiştim. Herhalde martın sonu bahar. Buna ben inanıyorum. Anamur’dan Tarsus’a tüm Mersin inanıyor” diyerek başladı.
Mersinlilerin değişim istediğini ifade eden Vahap Seçer, “İnsanlar çocuklarına iş istiyor, aş istiyor. Yeşil alan istiyor, park istiyor. Kreş istiyor. İnsanlar hırsızları istemiyor. Halk için çalışacak başkanlar istiyor. Bunlar için kaynak var mı diyorlar. Kasayı koruyalım. Hırsızı var, arsızı var. Halkın parasını halk için harcayalım, nasıl hizmet üretiliyor, nasıl kaynak yaratılıyor göreceksiniz” dedi.

“HALK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ.”

Alışılmışın dışında bir belediye başkanı olacağını vurgulayan Vahap Seçer, “Farklı bir Mersin olacak. Farklı bir belediye başkanı göreceksiniz. Yan gelip yatan değil, yandaşını, kendisini o koltuğa getirenleri kayıran değil, koltuk sevdalısı değil; halk için çalışan bir belediye başkanı göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

“BİZE ŞANS VERİN.”

Mut ile benzer coğrafi şartlara sahip olan, tarımsal açıdan Mut’un gerisinde olan Karaman’ın, yöredeki gelişmiş illerden biri olduğuna dikkat çeken Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başka yerlerde insanlar Mersinlilerden, Mutlulardan daha mı çalışkan? Bugüne kadar CHP’ye oy vermemiş, bizim partimize iktidar şansı tanımamış vatandaşlarımıza sesleniyorum. Karaman kalkınmış, Mut kalkınmamış. O zaman Mut’u kalkındıracak, Mersin’i kalkındıracak adaylara oy verin. Bizler de bu memleketin evladıyız. Bir kez de bize şans verin, bizi de deneyin.”

Vahap Seçer, konuşmasının ardından Mut Belediye Başkan adayı Mehmet Saydam, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Gülnar Belediye Başkan adayı Mehmet Kale, eski Mut Belediye Başkanı Selahattin Arslan ve CHP Mut Belediye Başkan Aday Adaylarından Ali Tekin ile birlikte platforma çıkarak Mutluları selamladı.

Vahap Seçer ve Mehmet Saydam, Aday Tanıtım Toplantısının ardından, esnaf ziyaretlerinde bulundular. Seçer ve Saydam Mut programında; Mut Belediyesi, Mut Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mut Ticaret ve Sanayi Odası, Mut Ziraat Odası, Mut Şoförler ve Otomobilciler Odası, Mut Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Engelliler Derneği ve Mut Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek yöneticilerle bir araya geldiler. Akşam programında ise gençlerle, verilen yemekte muhtarlarla buluşan Vahap Seçer ve Mehmet Saydam; son olarak Hamam Mahallesini ziyaret ederek köylülerle buluştular.

Tema Tasarım | Osgaka.com