FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 22 Şubat 2024 51 Görüntüleme

Seçimden seçime ilçeye gelinmesin eller her zaman öpülsün

Bu yazımda bazılarını üzeceğim ama yazmadan önce gerçekleri yazdığımı halkın söylediklerini yazdığım asla ve asla unutulmasın.
Keşke her yıl seçim olsa diyeceğim ama harcanan paralara bakınca gerek yok diyorum.
Atasözüdür gelelim kuru fasulyenin faydalarına demek istiyorum fakirin yemeği demek istiyorum ama ne yazık ki fakirinde kuru fasulyeye gücü yetmez oldu. Bırak fasulyeyi hani bir türkü vardı eskiden kuru soğana muhtaç ettiler diye inanın şimdi o günleri yaşıyoruz.
Yıllar önce bir mevkiye geliyorsun hem de çok önemli bir mevkiye takdir etmek gerek ilçeye hizmetlerin oldu ve ilçe halkının sevgisini kazandın. Sonuç ne oldu derseniz o göreviniz bitti Mut ilçesini unuttun.
Seçimden seçime ilçeye geleni halk sevmez sevgisi varsa da biter. Seçim olmadığı yıllar aylar sen nerdesin kardeşim, seçim olunca ilçeden gidesin gelmiyor. Bu halkın sana her zaman ihtiyacı var sen bu ilçenin çocuğusun artık toparla kafanı da en az seçim bile olmasa ayda 3-4 defa ilçeye gel halkınla kucaklaş onların derdini dinle ve çare bul.
Yazılarımı okuyan acaba bu kişi kim diye soracak sormaya gerek yok o kişi kendini bildiği gibi bu ilçenin halkı da biliyor. İsim yazmaya gerek yok.
Gelelim seçim havasına. Bakıyorum adaylar maşallah her köyü diyeceğim de artık mahalle oldu tek tek geziyor. İnanın çok güzel bir olay. Halkın dertlerini dinleyip çare bulmak için belkide çaba harcıyor.
Bakıyorum eller öpülüyor, çocuklar seviliyor ve halkla iç içe bir görünüm var. Benim üzüldüğüm nokta seçim bitince yine aynı olması gerekir. Köyler, Mahalleler sıkça gezilip halkın derdi dinlensin o eller yine öpülsün ve halkın dertleri dinlenip çare bulunup hizmet verilsin.
Ama nerde seçim bitince maalesef bu dediklerimin hiç biri yapılmıyor. Mahallere ve köyler böyle sık gezilmiyor. Halkın sorunları dinlenip hizmet verilmiyor. Diyeceksiniz ki hizmet veriliyor. Hizmet yüzde 10 veriliyor maalesef görüntü bu.
Seçim havasına girince vaatler veriliyor peki kazanınca hangisi yerine geliyor. İnanın yine söylemek zorunda kalacağım keşke her yıl seçim olsa.
Bu seçim öyle bir seçim olacak ki herkes şaşıracak. Bazıları şok olacak üzülecek bazıları sevinecek. Bir zaman olduğu gibi kara kıl çadır kurulduğu ve önüne eşek bağlandığı günleri unutmadık. Bazıları bu olayı kınadı bazıları sevindi.
Ama bu adayların hepsi bizim ilçenin çocukları buradan hepsine başarılar dilerim.
Gelelim Belediye meclis üyesi listelerine.
Ben herkesin görüşüne saygılıyım sizlerde benim görüşüme saygı duymanızı isterim.
İnanın seçime giren partilerin Belediye encümen listesi öyle bir hazırlanmış ki ismi geçenlerin yüzde onu güzel ama yüzde doksanı ise maalesef beğenilmedi.
Bunu ben demiyorum yanlış anlamayın ilçe halkının yüzde sekseni diyor. Listeye bir bakıyorlar sonra dudak ısırıp beğenmeyenler çoğunlukta. Ama hazırlayan hazırlamış diyecek bir şey yok artık seçimde halkın takdiri ne olacak bakalım. Şunu söylemek zorunda kalacağım adaya verilen oyla meclis üyelerine verilen oy çok değişik olacağına inanıyorum.
Tabi buda seçmenin takdiri olacak.
Paylaşımlarda okudum doğruluğunu bilmiyorum bir partide aday adaylığa müracaat etmediği halde meclis üyeliğine yazılmış diye isyan edenler var ama doğrumu yanlış mı bilmiyorum.
Yazımın sonuna gelirken bu seçim inanın çok iddialı geçecek. Ama ben buradan tüm adaylara başarılar dilerim. Hepsinin yolu açık olsun. Şimdiden kazananı tebrik ederim. Kazanan kim olursa olsun buradan sesleniyorum ilçenin kanayan yarası olan oto park sorununu çözsün.
Saygılarımla.

Tema Tasarım | Osgaka.com