FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 10 Haziran 2024 19 Görüntüleme

Sertavul Esnafspor adını değiştirdi

Geçtiğimiz sezon ilçemizi Mersin Kemal Gündüz 1. Amatör C Grubunda temsil eden Sertavul Esnafspor, Süper Amatör Lig’e (SAL) yükselmek için oynadığı play-off maçlarını geçemezken; sezonun tamamlanmasıyla birlikte adını değiştirme kararı aldı. Sezonu, aldığı başarılı sonuçlarla tamamlayan Sertavul Esnafspor, yeni sezona Mut Gençlerbirliği Spor Kulübü adıyla girecek. Genç takımı sezonu şampiyonlukla tamamlayarak bir üst lige yükselen kulüp, renklerini ise Kırmızı-Siyah olarak değiştirdi.
Konuyla ilgili olarak kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Kulübümüz Sertavul Esnafspor olan ismini, yeni sezonda MUT GENÇLER BİRLİĞİ SPOR KULÜBÜ olarak devam edecektir. Gerekli işlemler başlamış olup, yeni sezonda resmi olarak Mut Gençlerbirliği Spor Kulübü olacak ve renkleri kırmızı siyah olarak değişecektir” denildi.
Mut Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Yahya Aksaz ise, sezon değerlendirmesi yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Bu sezon başarılarla dolu bir sezonu geride bırakmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. A takımımız normal sezonda ligin en fazla gol atan, en az gol yiyen takımı olarak başarılı bir sezonu geride bırakmış, deplasmandaki bütün maçlarını kazanan gurubun tek takımı olmuştur ve bir maçla süper amatöre yükselme şansını kaybetmiştir. Genç takımımız şampiyon olarak bir üst ligde mücadele etme hakkı kazanmıştır. A takım ve genç takım olarak seneye planladığımız projemiz istediğimiz şekilde sonuçlanmıştır. Kulübümün hiç bir şahsa, hocasına ve esnafa borcu yoktur. Futbolculara prim maç başı yol parası verdiğim söz ne ise parasını almıştır. Resmi olarak sadece 50 bin TL geliri olan kulübümüzün, otobüs ve yemek hariç 250 bin TL gideri olmuştur. Onur mücadelesi veren bütün oyuncularımın ayağına yüreğine sağlık.”
Kulüp Başkanı Aksaz, yeni sezonda Mut halkı ve taraftarlardan takıma destek olunması çağrısında bulundu.

Tema Tasarım | Osgaka.com