FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Haziran 2024 60 Görüntüleme

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Mut’a yeni bölümler

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının tamamlanmasının ardından, 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılını kapsayan gelecek dönem planlamalarına da şimdiden başlandı. İlçemiz Mut’ta 2024-20205 Eğitim Öğretim Yılı için yeni bölümler açılacağı bildirildi. Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, yaptığı açıklamayla; 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılında ilçemizde, Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Tesisat Teknolojisi ve iklimlendirme Bölümünün” alt dalı olan “Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri” bölümü, doğal gaz sistemleri için her türlü tesisat usta ihtiyacını karşılamak amacıyla “Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümünün” alt dalı olan “Tesisat ve Enerji Sistemleri” bölümü ve Mut Özdemirler Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde “Tarım” bölümü açılacağıjnı duyurdu. Halifeoğlu ayrıca, hali hazırda Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan ve bugüne kadar sınavsız öğrenci alan “Elektrik” ve “Metal” bölümlerinin de bundan sonra sınavlı olarak öğrenci alınacağını belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu’nun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle:
“Değerli Veliler, Kıymetli Mutlular, Sevgili Öğrencilerimiz; 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılında ilçemizde bulunan Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde başta Akkuyu Nükleer Santralinde istihdam edilmek üzere ‘Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümünün’ alt dalı olan ‘Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri’ sınavlı ve sınavsız olarak açılacaktır. Yine ilçemizde ihtiyaç olan başta doğalgaz sistemlerinde olmak üzere her türlü tesisat usta ihtiyacını karşılamak amacıyla ‘Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümünün’ alt dalı olan ‘Tesisat ve Enerji Sistemleri’ alanı sınavlı ve sınavsız olarak açılacaktır. Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hali hazırda bulunan ‘Elektrik’ ve ‘Metal’ bölümlerimiz bugüne kadar sınavsız öğrenci alırken artık sınavlı olarak da öğrenci alacaktır. Her iki bölüm de büyük ihtiyaç olan nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacaktır.
Öte yandan yine ilçemizde bulunan Mut Özdemirler Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde ilçemizin bir tarım şehri olması hasebiyle 2024-2025 yılından itibaren sınavlı ve sınavsız olarak ‘Tarım’ bölümü açılacaktır. ‘Tarım’ bölümünün başta zeytin ve kaysı üretimi ve işlemeciliğinde teknik ara eleman ihtiyacını karşılayacağını düşünüyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

İlginizi çekebilir

Mut’ta Uyuşturucu Operasyonu

Mut’ta Uyuşturucu Operasyonu

Tema Tasarım | Osgaka.com