FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 16 Ocak 2019 1384 Görüntüleme

Kopan: “Final Maçları Oynayacağız.”

Mut İdman Yurdu Belediye Spor, Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Kırıkhanspor ile deplasmanda oynayacağı ikinci devrenin ilk maçı için hazırlıklarına başladı.

Takımın durumu, oyuncuların genel motivasyonu ve psikolojisi üzerine gazetemize değerlendirmelerde bulunan Mut İdman Yurdu Teknik Direktörü Okan Kopan: “Pazar günü ikinci yarının ilk maçını oynayacağız; ne fiziksel ne de psikolojik anlamda hazır olduğumuzu söyleyemeyeceğim. Telafisi olmayan ve her maçın bizim için neler getireceğini bilerek final maçları oynayacağız” dedi.
Bu zor süreci oyuncularının kocaman yüreğiyle aşacaklarını ve bu konuda oyuncularına sonsuz güvendiğini kaydeden Kopan, şunları söyledi: “Takımım öyle büyük sorunlar yaşadı ve yaşıyor ki; bizim ligimizde hiçbir takım bu zorluklarla bu seviyede kalmayı başaramazdı. Sonuç olarak inandıklarımızın, hayallerimizin peşinden koşuyoruz. Bu onurlu yürüyüşü taktir etmeyenler yarınlarda geldiğimiz yerlerde bizlere şapka çıkaracaklardır. Okan Kopan pes etmediyse şu ana kadar, bilin ki bir sebebi vardır. Benim derdim bu ilçeden gittiğimde anlaşılmak değil, bu ilçedeyken anlaşılmak.”

ONUR ÇALIKUŞU’NA YENİ GÖREV

Diğer yandan Mut İdman Yurdu Belediye Sporun çiçeği burnunda başkanı Mustafa Keskin tarafından da bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Onur Çalıkuşu’nun Sportif Direktörlüğe getirildiği belirtildi. Kulübün sosyal medya hesabından Başkan Mustafa Keskin adına yapılan açıklamada, “Kritik bir süreçten geçiyoruz, Mut İdman Yurdu Belediye Spor olarak tarihi bir fırsat yakalamış durumdayız. İçinde bulunduğumuz konum gereği ikinci yarı 13 tane final maçı oynayacağız. Bu maçların önemi gereği bazı hamleler yapmayı uygun gördük. Yönetim olarak, Okan Kopan hocamız ve futbolcularımız ile ilişkilerimizi daha iyi seviyelere getirebilmek için (köprü ve denge) bu görevi taşıyabilecek Onur Çalıkuşu hocamızı Sportif Direktörlüğe getirmeyi uygun gördük. Mut İdman Yurdu ailesini iyi bilen, memleket çocuğu, kulübüne gönülden bağlı Onur Çalıkuşu hocamıza yeni görevinde başarılar dileriz” denildi.

İlginizi çekebilir

ÇITLIK YENİDEN PERS YOLU’NDA

ÇITLIK YENİDEN PERS YOLU’NDA

Tema Tasarım | Osgaka.com