FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 16 Ekim 2019 714 Görüntüleme

MERSİN POLİSİ ASAYİŞ UYGULAMASINDA

Mersin Emniyeti, toplumun huzur ve güvenliğini, kişi dokunulmazlığını ve kamu esenliğini sağlayabilmek amacıyla, uygulamalarına devam ediyor.
Mersin Emniyet Müdürlüğünden gönderilen basın bülteninde, 14 Ekim’de, okul servislerine, elektronik oyun salonları, internet cafe ile umuma açık yerlerde, terör örgütüne müzahir şahısların yoğun olarak bulunabilecekleri yerler, kahvehaneler, metruk binalar ve park-bahçelerde, umuma açık yerlerde, eğlence mekanlarında ve metruk binalarında uygulama yapıldığı bildirildi.
Basın bülteninde yapılan uygulamalarla ilgili şu bilgiler verildi: “104 yabancı uyruklu 7540 Türk vatandaşı toplumda 7644 şahsın KİHBİ sorgulaması yapıldı. Çeşitli suçlardan (Cinsel Taciz, Basit yaralama, Borcunu Ödeme Yükümlülüğünü Yerine Getirmeme, Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Bulundurma, Alkol ve Uyuşturucu Madde Etkisindeyken Araç Kullanma) aranan 1 Suriye uyruklu, 4 Türk vatandaşı yakalanarak gözaltına alındı. 387 adet Umuma Açık yer ve internet cafe, 76 park ve bahçe, 181 Okul çevresi kontrol edildi. Bir iş yerine kimlik bildiriminde bulunmamaktan tutanak tanzim edildi. 17 yoklama kaçağı şahsa tebligat yapıldı, 4 şahsa kimlik bildirmemekten ve 1 şahsa araç kullanırken, Kişilerin Huzur ve Güvenliğini Bozma suçundan idari işlem olmak üzere 22 şahsa 1316 TL’lik idari işlem uygulandı. 20.87 gr esrar maddesi ele geçirildi. 178 servis aracı ve 921 araç olmak üzere 1099 araç kontrol edildi. 39 araca 31.796 TL para cezası uygulandı. 9 araç Trafikten men edildi.”
Mersin Polis Teşkilatı, halkın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarına sürekli devam edeceğini bildirdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com