FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 10 Haziran 2024 16 Görüntüleme

Mut Belediyesi’nden YKS’ye giren öğrenci ve velilere ikramlar

Bu yıl ilk kez ilçemiz Mut’ta da oturumu gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS), Mut Belediyesi sınava giren öğrencileri ve velilerini unutmadı. Mut Belediyesi, Mut’ta yapılan YKS’ye giren öğrencilere ve evlatlarını büyük bir heyecanla bekleyen velilere su, çay, simit ve poğaça ikramında bulundu.
Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler de dışarıda büyük heyecan yaşadı. Mut Belediyesi tarafından, öğrenciler ve evlatlarını büyük bir heyecanla bekleyen veliler için, okul önlerinde su, çay, simit ve poğaça ikramında bulunuldu. İlçede Cumartesi günü 9 okul ve Pazar günü 6 okulda, üç oturumda yapılan sınav öncesi okul önlerine stant kuran belediye ekipleri; sınava gelen öğrenci ve öğrenci velilerine, soğuk su, simit, poğaça ve çaydan oluşan ikramlarda bulundu. Mut Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ilçede yapılan Liselere Giriş Sınavı’nda da (LGS) benzer ikramlar yapmıştı.
Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, yaptığı açıklamada, “İlçede YKS kapsamında dokuz ayrı okulda yapılan sınavda, sınava gelen öğrencilerimize ve dışarıda bekleyen ailelerine su, çay ve simit ikramında bulunduk. Onların heyecanını paylaştık. Gençler geleceğimizin mimarı, yarınlarımızın teminatıdır” dedi.
Mut Belediyesi hizmetine teşekkür eden öğrenci ve velileri ise, “Mut Belediyesi’nin kıymetli görevlilerini gösterdikleri ilgi ve verdikleri hizmetten ötürü teşekkür ediyoruz. Heyecanımıza ortak oldular. Hem bu hizmete öncelik eden Mut Belediye Başkanlığı’na hem de görevlilere teşekkür ediyoruz” dediler.

Tema Tasarım | Osgaka.com