FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 21 Mayıs 2019 1166 Görüntüleme

MUT’TAN İMAMOĞLU’NA DESTEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen ve 23 Haziran’da tekrarı yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kullanılmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından başlatılan bağış kampanyasına Mut’tan da toplu destek geldi.
CHP Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçildiği ve YSK tarafından iptal edilen İstanbul seçimlerinde yeni kampanya döneminde kullanılmak üzere bağış kampanyası başlatmıştı. Kampanyada vatandaşlar en az 20’şer lira bağış yapmaya çağırılıyor. Dileyen vatandaşlar kişi başına 54 bin 566 liraya kadar bağışta bulunabiliyor. Bağış yaparken alıcı hanesine “Cumhuriyet Halk Partisi” açıklama kısmına da “Bağış” yazılması gerekiyor.
Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerinde düzenlenecek kampanyasında ‘Desteğinizle her şey çok güzel olacak’ sloganıyla destek kampanyası düzenlediklerini açıklanmış ve kampanyaya katılacaklardan 20 TL bağış yapmalarını istenmişti. Bağış yapılırken mutlaka bağışcının kendi TC numarasını da belirtmesinin önemli olduğu belirtilmiş aksi takdirde paranın İmamoğlu yerine Hazine’ye aktarılacağı vurgulanmıştı.
İmamoğlu’na maddi destek çağrısına Mut’lular destek verdi. İmamoğlu’nun bağış çağrısına karşılık veren Mut’lular toplu halde bankaya gittiler ve çeşitli meblağlarda parakları bildirilen hesaplara yatırdılar. İmamoğlu’na maddi destekte bulunan CHP’nin belediye başkan adayı Mehmet Saydam, “Elinden mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu’na destek için halkımızla birlikte bankadayız” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com