FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 26 Mart 2019 2467 Görüntüleme

SEÇER, ‘YANDAŞLARI KAYIRMAYACAĞIZ. AKRABALARI İHYA ETMEYECEĞİZ’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, çalışkan ve sıradaşı bir belediye başkanı olacağını belirterek, “İşimizi ciddiye alacağız. Yoksulun hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. İsraftan kaçınacağız. Müsriflik yapmayacağız. Yandaşları kayırmayacağız. Akrabaları ihya etmeyeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, partisinin Mut Belediye Başkan adayı Mehmet Saydam ile birlikte Yapıntı Mahallesi’nde büyük kısmı tarımsal üretici olan vatandaşlarla bir araya geldi.
Mut Belediye Başkan adayı Mehmet Saydam’ın projelerini anlatmasının ardından söz alan Vahap Seçer, vatandaşlara, “Mehmet Saydam projelerini anlattı. Peki sizler ne istersiniz” diye sordu. Toplantıyı izleyen bir çocuk da, “Park yapılmasını istiyoruz” dedi. Bunun üzerine Seçer’in, “Çocuk akıllı, belediye başkanlarından park istedi. Büyükler olsaydı rant isterdi” demesi vatandaşları güldürdü.

‘İŞİMİZİ CİDDİYE ALACAĞIZ’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçileceğine inandığını kaydeden Vahap Seçer, “Benden büyük işler isteyin. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bütçesi var. Bu bütçeyle büyük işler yapılır. Biz de büyük işler yapacağız. Şunun sözünü veriyorum. Ben çalışkan ve sıradaşı bir belediye başkanı olacağım. İşimizi ciddiye alacağız. Yoksulun hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. İsraftan kaçınacağız. Müsriflik yapmayacağız. Yandaşları kayırmayacağız. Akrabaları ihya etmeyeceğiz” dedi.

‘YATIRIMCIYA KOLAYLIK SAĞLARIZ’

Mersin’de doğup büyüdükten sonra üniversite eğitimi için başka şehirlere giden gençlerin mezun olduktan sonra Mersin’e dönmediklerine işaret eden Vahap Seçer, “Çocuk okuyor, mühendis oluyor ama burada iş alanı yok diye geri gelmiyor. Onun için bizim Mersin’e yatırım çekmemiz lazım. Gelsin yatırımcı ben yatırım yapacağım desin benim gözümün yağını yesin. Adam yatırım yapmak için bir şehre gidiyor, gittiğine gideceğine pişman oluyor. Belediyeler kırk dereden su getirtiyor. Biz yatırımcıyı zorluk çıkarmayacağız, kolaylık sağlayacağız. Mersin’de işsiz bir genç kalmaması için her türlü yatırımın önünü açacağız. Mut’a bir OSB kurulması ve yatırımcı gelmesi için de elimizden geleni yapacağız. Ziraatin içinden gelen bir belediye başkanınız var. Sadece Mut’ta değil, Anamur’da, Gülnar’da, Tarsus’ta da küçük çiftçiler için bizim gibi ziraatin her aşamasını bilen bir belediye başkanı şanstır. Tarımı destekleyeceğiz. Paketleme tesislerinden sarartma tesislerine kadar tarıma destekler vereceğiz” diye konuştu.

‘DOKTOR AYAĞINIZA GELDİ’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mut programı kapsamında, Kırmızı Et Üreticileri Birliği üyeleriyle de bir araya geldi.
Birlik başkanı Ali İhsan Şahin, “Kırmızı et üretiminde Türkiye’de ilk 10 giriyoruz. Ama bugüne kadar hep sahipsiz, öksüz kaldık. Mersin Türkiye’nin öksüz evladı gibi kaldı, Mut da Mersin’in öksüz evladı gibi kaldı” dedi. Şahin, sektörün sorunlarını ayrıntılarıyla anlattı.
Vahap Seçer de, “Başkan çok dertli. Demek ki bugüne kadar beklentileri olmamış. Seçimler bunun için var. Bugüne kadar bunlar olmadıysa yeni belediye başkanlarını denemek lazım. Mehmet Saydam Mut’ta denenebilir. Vahap Seçer Mersin’de denenebilir. Bir değişim talebi varsa particiliğe, purticiliğe gerek yok. Toplumun sorunlarını bilen, çözümler üretebilecek birini belediye başkanı seçmeniz lazım. Eğer yanlış yönetici seçerseniz bu şikayetler devam eder. Ziraat mühendisiyim. Tarımı iyi bilirim. Damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Emin olun belediye başkanı olduğumda sizlerin dilini benden daha iyi anlayan belediye başkanı olmaz. Doktor ayağınıza geldi” ifadelerini kullandı.

 

Tema Tasarım | Osgaka.com