FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 12 Mart 2019 2511 Görüntüleme

ZİRAAT ODASINDAN ZEYTİN VE CEVİZ FİDANI

Mut Ziraat Odası Başkanlığı zeytin ve ceviz fidanı dağıttı. Dağıtım törenine, Mut Kaymamkamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Ekrem Bayır ve çiftçiler katıldı.
Fidan dağıtımıyla ilgili açıklama yapan Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, “Bugün burada dağıtmakta olduğumuz 60 bin civarında zeytin, 5 bin civarında ceviz fidanının fiyatının bir kısmını odamız karşılayarak, çiftçilerimize ucuz fiyatla temin etmiş bulunmaktayız. İleriki dönemde kendi fidanlığımızda üretim yaparak, daha ucuza çiftçimize ulaştıracağız” dedi.
İlçe Tarım Müdürlüğü ile beraber çiftçilerin ürettiği ürünü değerinde satabilmesi amacıyla kooperatif kurma çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Kar, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanının yardımlarıyla kooperatif işini tamamlayacaklarını söyledi.
Mut Ziraat Odası Başkanı Kar şöyle konuştu: “Odamız tarım danışmanları, Karacaoğlan’dan Topkaya’ya, Ballı’dan Yalnızcabağ’a tüm mahallelerimizi ziyaret edip, çiftçilerimize arazi çalışmalarında bilgilendirme ve teknik destek vermektedir. İleriki günlerde veteriner hekim tarım danışmanı ile hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimizin de yanında olacağız.”
Kar, 2019 yılının tüm çiftçilere bereketli, hayırlı, verimli bir sezon dileyerek sözlerini noktaladı.

Tema Tasarım | Osgaka.com