FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 24 Ekim 2018 909 Görüntüleme

FIKRA CANLANDIRMA YARIŞMASINDA İDDİALIYIZ

Mut Gazi İkokulu 3D sınıfı, Akşehir’de düzenlenecek olan ‘2. Ulusal İlkokullar Arası Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması’na umutlu gitti. Akşehir’deki yarışmaya katılacak öğrenci kafilesinin başkanlığını yapan Öğretmen Hatice Esen, Eğitmenler Akın Çelik ve Vedat Çakıoğlu, “Yarışmada Mersin ilini temsil edeceğiz. Çok emek verdik, iddialıyız” dediler.

Mut Gazi İlkokulu 3D sınıfı, ‘2. Ulusal İlkokullar Arası Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması’na katılacak. Akşehir Belediyesi’nce bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışmada Mersin ilini temsil edecek olan 3D sınıfı kafilesi, Akşehir’e hareket etti. Öğretmen Hatice Esen, Eğitmenler Akın Çelik ve Vedat Çakıoğlu eşliğinde çalışmalarını uzun süredir yürüten 3D sınıfı öğrencileri; yarışmaya katılacak olmanın heyecanını yaşıyor. Yarışmada oldukça iddialı konumda olan öğrencilerimiz; Akşehir’de önce Akdeniz Bölge Birinciliği, başarılı olunduğu takdirde ise Türkiye birinciliği için yarışacak.
MERSİN İLİNİ TEMSİL EDECEĞİZ
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Öğretmen Hatice Esen ve Eğitmen Vedat Çakıoğlu, öğrencileriyle yarışmaya gitmenin heyecanını yaşadıklarını ifade ettiler. Esen ve Çakıoğlu, “Akşehir’de Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışmasının ikincisi düzenleniyor. Mersin ilini temsilen Mut Gazi İlkokulundan 3D sınıfı yer alacak. Biz ilk defa katılıyoruz, Mersin ilini temsil edeceğiz. Öncelikle bölgeler arası yarışma olacak. Bölge birincileri de Türkiye birinciliği için yarışacak” dediler.

SENARYO İSTANBUL’DA YAZILDI, MÜZİK KONYA’DA YAPILDI
Yarışma için geçen yıl Şubat tatilinden bu yana uzun süredir çalıştıklarını ifade eden Esen ve Çakıoğlu, yarışma hazırlıklarını şöyle anlattılar: “Öğrencilerimizle birlikte Nasrettin Hoca fıkralarını tiyatral olarak çalıştık. Daha sonra bir müzik altyapısı oluşturduk. Özel çalıştık. Sırf bu yarışma için fıkralara İstanbul’da senaryo yazdırdık, fıkraları senaryoya dönüştürdük. Konya’da fıkralara yönelik özel müzik yaptırdık. Özel bir stüdyoda çalışma yapıldı. Çalışmaların hepsi özgün bir şekilde gerçekleşti. Devamlı öğrencilerimizle provalar yaptık. Sahne oluşturduk, dekor oluşturduk. Şu anda da öğrencilerimizle yarışmaya gitmenin heyecanını yaşıyoruz.”
Yarışma için çok emek verdiklerini belirten Esen ve Çakıoğlu, yarışmada iddialı olduklarını dile getirdiler.

HABER: ALİ ÇAĞLAR

Tema Tasarım | Osgaka.com